امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:47:42

دوربین خبر

کد مطلب : 32311 -تاریخ انتشار : شنبه 13 دی 1399 -ساعت : 09:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تولید ۹۹۰ هزار تُن برنج سفید در مازندران

تولید ۹۹۰ هزار تُن برنج سفید در مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی از تولید ۹۹۳ هزار و ۲۵۰ تُن برنج سفید در شالیزار‌های استان خبر داد.

به گزارش دوربین خبر،

مجید بهادری درباره وضعیت برنجکاری استان مازندران در سال زراعی ۹۹ گفت: ۲۱۴ هزار و ۳۲۶ هکتار زمین زراعی استان به کشت برنج اختصاص یافت که در ۴۶ هزار و ۷۰۲ هکتار ارقام پرمحصول و ۱۶۷ هزار و ۶۲۴ هکتار ارقام محلی کشت شد.

او با اشاره به اینکه با میانگین عملکرد ۵ هزار و ۸۳۲ تُن در هر هکتار، یک میلیون و ۲۳۱ هزار و ۲۲۴ تُن شلتوک در اراضی شالیزاری استان برداشت شد افزود: امسال ۵۴ هزار و ۳۴۲ هکتار اراضی شالیزاری استان بعد از کشت اول به پرورش رتون و ۵۵ هزار و ۶۳۷ هکتار به کشت مجدد برنج اختصاص یافت که ۳۰۸ هزار و ۵۲۰ تُن شلتوک برنج تولید شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: در مجموع ۹۹۳ هزار و ۲۵۰ تُن برنج سفید از کشت اول برنج، پرورش رتون و کشت مجدد برنج در زمین‌های شالیزاری استان تولید شد.

بهادری با اشاره به مصرف ۷ هزار و ۳۱۴ تُن بذر شالی در مزارع شالیزاری استان، تصریح کرد: امسال ۳۵ هزار و ۲۳۱ تُن کود ازته، ۱۶ هزار و ۴۴۹ تُن کود فسفاته و ۱۵ هزار و ۶۵۲ تُن کود پتاسه برای کشت این محصول در استان توزیع و مصرف شد.
 
او با بیان اینکه مبارزه با آفت کرم ساقه خوار برنج در نسل اول و دوم در ۱۴۷ هزار و ۴۱۱ هکتار از مزارع شالیزاری استان انجام شد افزود: مبارزه با علف‌های هرز در ۲۱۰ هزار و ۷۷ هکتار، بلاست برگ در ۲۴ هزار و ۵۰۳ هکتار و بلاست خوشه در ۹۸ هزار و ۹۱۸ هکتار و مبارزه بیولوژیک در ۱۴ هزار هکتار از مزارع شالیزاری مازندران صورت گرفت.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران در پایان با بیان اینکه امسال ۲۱ هزار و ۳۹۹ هکتار مزارع شالیزاری استان بیمه شد، گفت: ۹۸ هزار و ۷۴۶ هکتار اراضی شالیزاری استان در سال زراعی ۹۹ به روش مکانیزه برداشت شد.

َلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تولید ۹۹۰ هزار تُن برنج سفید در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir