امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:23:54

دوربین خبر

کد مطلب : 32317 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 دی 1399 -ساعت : 10:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چاپ 20 عنوان کتاب در حوزه جبهه مقاومت و مکتب سلیمانی در مازندران

چاپ 20 عنوان کتاب در حوزه جبهه مقاومت و مکتب سلیمانی در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از چاپ 20 عنوان کتاب در حوزه شهدای مدافع حرم، جبهه مقاومت و مکتب سلیمانی در مازندران خبر داد.

سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در شامگاه یکشنبه در برنامه «مکتب سلیمانی» با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار حاج «قاسم سلیمانی» با اشاره اینکه من از حاج قاسم در یادواره شهدای بابل دو درس ویژه عدالت و تواضع را آموختم، اظهار داشت: حاج قاسم در آن یادواره با تک تک فرماندهان نظامی روبوسی کرد و صندلی‌ ریاستی که برایشان در نظر گرفته شده بود را عوض کرد و همانند بقیه بر صندلی عادی نشست، این نگاه حاج قاسم برای ما درسی شد.
وی افزود: نگاه شهید سلیمانی پاک، متواضع و خالص بود و این نگاه همان مکتب سلیمانی است و ما باید این نگاه را در زندگی خودمان پیاده سازیم و تقویت کنیم.
سردار ملکی گفت: شهید سلیمانی در جنگ، سلسله مراتب را طی کرد و به فرماندهی لشکر 41 ثارالله رسید و نامش برای همه رزمندگان در جبهه‌های مختلف آشنا بود.
وی با بیان اینکه در بیشتر عملیات‌ها لشکر 41 ثارالله با لشکر 25 کربلا همجوار بودند، از ارادت‌شان به نیروهای لشکر مازندران گفت و ادامه داد: حاج قاسم در جبهه مقاومت سوریه در جمع رزمندگان لشکر 25 بخوبی از حضور این رزمندگان در کربلای پنج یاد کرد و گفت در عملیات کربلای 5 به کانالی رسیدم که پر از شهید بود و ما نمی‌توانستیم سرمان را بلند کنیم و آن لحظه یکی از بهترین لحظات زندگی من است و من این را فراموش نمی‌کنم.
این مسئول ادامه داد: حاج قاسم نامِ آشنایی بود پر از تواضع، شجاعت، قناعت و صبر و باعث افتخار است که در دل همه رزمندگان اسلام در جهان جای دارد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: ما در حوزه دفاع مقدس فعالیت می‌کنیم و بیشتر توان‌مان را برای این حوزه گذاشتیم اما هنوز نتوانستیم این گنج را استخراج کنیم چون رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیدند و یازده یگان را معین بودیم.
وی همچنین با بیان اینکه در حوزه جبهه مقاومت هم ورود پیدا کردیم، از چاپ 20 عنوان کتاب در حوزه جبهه مقاومت و شهدای مدافع حرم و مکتب سلیمانی خبر داد و افزود: 18 کتاب هم در دست پژوهش و تدوین و چاپ است و علیرغم کمبود اعتبارات، کتاب کارنامه مدافعان حرم لشکر عملیاتی 25 کربلا را هم پیگیر هستیم.
وی به تولید فیلم داستانی 90 دقیقه‌ای شهدای خان‌طومان اشاره کرد و گفت: این فیلم در بخش رزمی و اجتماعی در دست ساخت است و برای اردیبهشت مقاومت 1400 و پخش از شبکه یک آماده می‌شود.
وی معنویت، عقلانیت، عدالت و ولایتمداری را ابعاد چهارگانه مکتب شهید سلیمانی دانست و افزود: سبک مدیریت این شهید در فرماندهی و جنگ و جبهه مقاومت نشأت گرفته از سعه صدر، معنویت، قدرت جذب حداکثری و دفع حداقلی، حق‌پذیری، همت و خستگی‌ناپذیری بود.
وی با بیان اینکه حاج قاسم چهل سال پوتین دفاع از انقلاب را به پا داشت، گفت: تواضع و فروتنی، صداقت، مردمداری، تکریم انسانها، نفوذناپذیری از دیگر ویژگی‌های این شهید است.
سردار ملکی با بیان اینکه در این ایام یکی از دغدغه‌های من این بود که کاری برای این شهید عزیز انجام بدهم، به پیشنهاد دوستان خدمت مادر سردار شهید علی اکبر میرزایی همرزم حاج قاسم و رئیس ستاد لشکر ثارالله کرمان که در سال 65 در سیستان به شهادت رسید، رسیدیم و پای خاطرات این مادر با حاج قاسم نشستیم.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه حاج قاسم به یاد این شهید بود و چندین بار بعد از شهادت شهید میرزایی با خانواده، خدمت مادرش رسید و مادر این شهید را «مادر» خطاب می‌کرد، افزود: مادر شهید تعریف می‌کرد که شهید سلیمانی یک ماه قبل از شهادتش به او زنگ زد و با ایشان صحبت کرد و از ایشان خواست برایش دعای شهادت کند.
انتهای پیام/لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : چاپ 20 عنوان کتاب در حوزه جبهه مقاومت و مکتب سلیمانی در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir