امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 02:49:10

دوربین خبر

کد مطلب : 32332 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 دی 1399 -ساعت : 11:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشدید نظارت های کرونایی  بر پارک های جنگلی مازندران

استاندار مازندران:

تشدید نظارت های کرونایی بر پارک های جنگلی مازندران

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه ستاد مقابله با کرونا مازندران با عنوان اینکه علیرغم آمارها و اطلاع رسانی های مکرر، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی از آحاد جامعه نشانگر این است، که مساله را جدی نگرفتند، خاطرنشان کرد: با تشدید نظارت‌ها و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا خواهیم بود و فرمانداران و دستگاه‌های مرتبط باید نظارت‌ها را جدی‌تر اجرایی کنند. 

استاندار افزود: بهرمیزان که نظارت ها تشدید و قوانین و دستورالعمل ها جدی تر رعایت شود، آمار نیز به سمت کاهشی شدن میل می کند.

حسین زادگان افزود: بر اساس آسیب شناسی صورت گرفته متوجه شدیم که برخی نقاط متاسفانه مساله را عادی پنداشتند و طبق گزارش ها در برخی نقاط هم مردم در پارک های جنگلی حضور پیدا کردند که این برنامه در دستور کار قرار گرفت تا با بهره گیری از ظرفیت نیروی انتظامی این اماکن تحت کنترل قرار گیرد.

وی گفت: تردد شبانه نیز در ساعات منع شده افزایش داشته که به مردم عزیز توصیه می کنیم برای حفظ جانشان و پیشگیری از جرائم که از امشب تشدید می شود، منع تردد پس از ساعت 21 را جدی بگیرند.

استاندار مازندران ضمن قدردانی از همراهی و همکاری بازاریان و اصناف، بیان کرد: اصناف و بازاریان بیشترین فشار را تحمل کردند که باز هم باید پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند تا شاهد کاهش شیوع و ابتلا به این بیماری باشیم. مردم نیز باید بیشتر الزامات را رعایت کنند چون در غیر اینصورت خسارت بیشتری متوجه اصناف و بازاریان می شود.

وی با بیان این که سامانه ۱۱۱ جهت مشارکت مردم برای اطلاع رسانی از قانون گریزی، تخلف و عدم رعایت دستورالعمل ها فعال است و گزارش ها پیگیری می شود، اظهار داشت: امیدورایم صداوسیما با اطلاع رسانی بیشتر به مردم و برجسته کردن نقاط ضعف و قوت بتواند در فرهنگ سازی رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی موثر باشد.

نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه محدودیت های کرونایی تردد و ورود به استان اولویت اصلی در مقابله با ویروس کرونا است، تصریح نمود: حفظ جان و سلامتی مردم اولویت اصلی و قرنطینه مبتلایان به ویروس کرونا مناسب ترین روش قطع زنجیره انتقال ویروس می باشد .

او نیز گفت :از ساعت ۲۱ تردد و ورود به روستاها و همچنین برگزاری هرگونه مراسم در استان ممنوع است.

حسین زادگان، تاکید کرد: اصناف و اداره کل صمت بر روند فعالیت نانوایی ها و سوپر مارکت ها می بایست نظارت بیشتری بویژه نانوایی ها که امکان ابتلا در این مکان به مراتب بیشتر است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تشدید نظارت های کرونایی بر پارک های جنگلی مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir