امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:21:51

دوربین خبر

کد مطلب : 32348 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 دی 1399 -ساعت : 11:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تجهیز مدارس مناطق محروم مازندران به رایانه

تجهیز مدارس مناطق محروم مازندران به رایانه

به گزارش دوربین خبر،

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران از تصمیم جدید آموزش و پرورش مازندران برای بازتوزیع کامپیوترهای مدارس با تمرکز بر نگاه ویژه به مناطق کم برخوردار و محروم خبر داد.

علی سهرابی افزود: تصمیم جدی و جدید آموزش و پرورش مازندران این است که سیستم‌های کامپیوتر بلااستفاده احصاء شده، نیازهای مدارس مناطق محروم نیز رصد شده و فهرست شود و رایانه‌های بلااستفاده به مدارس مناطق کم برخوردار اختصاص یابد تا از این راه هم امکانات به صورت درست توزیع شود و هم شاهد رشد عدالت آموزشی باشیم.

وی با بیان اینکه در کل کشور 600 هزار رایانه در مدارس وجود دارد، تصریح کرد: مطابق استانداردها برای مدرسه‌ای که 30 دانش‌آموز در آن تحصیل می‌کنند، 10 سیستم رایانه نیاز است. یعنی برای هر 3 دانش‌آموز به یک رایانه نیازمندیم. در زیست بوم جدید که آموزش مجازی اهمیت بیشتری پیدا کرده ضرورت دسترسی مدارس به رایانه بسیار مهم است و حتی یک کامپیوتر در مدرسه منطقه دورافتاده و محروم می‌تواند برای دانش‌آموزان مثمر ثمر باشد.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه خوشبختانه اغلب مدارس روستایی استان به اینترنت دسترسی دارند، خاطرنشان کرد: هدف ما این است تا از تمام امکانات برای خدمت‌رسانی به مدارس مناطق روستایی و محروم استفاده کرده و عدالت آموزشی را ارتقا بخشیم. در این زمینه براساس مصوبات ستاد ملی کرونا عمل خواهیم کرد و در صورت حضور دانش‌آموزان در مدارس، حضور در کارگاه کامپیوتر و استفاده از آن با رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تجهیز مدارس مناطق محروم مازندران به رایانه

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir