امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 16:01:46

دوربین خبر

کد مطلب : 32359 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 بهمن 1399 -ساعت : 09:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اخبار انتشار ویروس انگلیسی کرونا در مازندران صحت ندارد

اخبار انتشار ویروس انگلیسی کرونا در مازندران صحت ندارد

به گزارش دوربین خبر،

آیا کرونای انگلیسی به مازندران رسید؟

سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تکذیب خبر منتشر شده در برخی خبرگزاری ها و کانال ها در خصوص شناسایی موارد مشکوک به کرونای انگلیسی در مازندران گفت: تاکنون هیچ موردی از این ویروس در استان مشاهده نشده است.


موسوی در همین زمینه اضافه کرد: نمونه های آزمایشگاهی برخی بیماران طبق روال همیشگی برای بررسی بیشتر به تهران ارسال می شود.

وی با تاکید بر این که در صورت مثبت اعلام شدن تست کرونای انگلیسی در مازندران، نتایج آن اطلاع رسانی می شود، از مردم خواست اخبار مربوط به کرونا و حوزه سلامت را از منابع خبری وزارت بهداشت، صدا و سیما ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در استان دریافت کنند.

از انتشار اخبار کذب در خصوص کرونا بپرهیزید

 انتشار و بازنشر اخبار کرونایی غیر واقعی و جعلی در فضای مجازی، موجب سلب آرامش جامعه و تشویش اذهان عمومی خواهد شد.

خبری از قول رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در فضای مجازی مطلبی منتشر شد که چند مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان مشاهده شده و هفته آینده پاسخ آزمایشات، نتیجه را مشخص می کند.

 دکتر سیمین بابایی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در همین رابطه با تاکید بر این که مطلب منتشر شده در خصوص مشاهده کرونای انگلیسی در مازندران نادرست بوده با انتقاد از برخی کانال های فضای مجازی که بدون راستی آزمایی، از طریق منابع غیر موثق خبرهای حوزه سلامت را منتشر می‌کنند، تاکید کرد؛ دامن زدن به اینگونه شایعات و بازنشر اخبار جعلی و غیر واقعی از حوزه سلامت آرامش جامعه را بر هم می زند .

 دکتر بابایی با بیان اینکه این استان در حال ورود به پیک سوم بیماری است، ضمن تقدیر از همکاری نزدیک اصحاب رسانه ها در اطلاع رسانی و انتشار اخبار دانشگاه و حوزه سلامت با اشاره به اینکه ویروس کرونا ویروس ناشناخته‌ای است و تغییر رفتار می‌دهد گفت: با توجه به این که مازندران در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارد لازم است تا همه افراد موثر در فضای مجازی و مردم جهت دریافت اخبار و انواع محتوی آموزشی پیشگیری و مقابله با این بیماری از طریق سامانه های اطلاع رسانی وزارت بهداشت، صدا و سیما ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندران و دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در استان اقدام کنند .


اخبار انتشار ویروس انگلیسی کرونا در مازندران صحت نداردلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اخبار انتشار ویروس انگلیسی کرونا در مازندران صحت ندارد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir