امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 03:58:18

دوربین خبر

کد مطلب : 32371 -تاریخ انتشار : شنبه 04 بهمن 1399 -ساعت : 23:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سند ملی ایثار و شهادت کشور رونمایی می شود/پرداخت 21 هزار میلیارد ریال طلب جانبازان و ایثارگران

سند ملی ایثار و شهادت کشور رونمایی می شود/پرداخت 21 هزار میلیارد ریال طلب جانبازان و ایثارگران

به گزارش دوربین خبر،

سعید اوحدی در نشست مشترک شورای اداری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مازندران در ساری افزود: حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال از این مبلغ مطالبات معوقه پنج ساله خانواده شهداء و ایثارگران بود که با مساعدت سازمان برنامه و بودجه پرداخت شده است.

وی گفت : ۲۱ هزار میلیارد ریال از مطالبات معوقه بیمه ای خانواده شهداء و ایثارگران نیز پرداخت شده است تا این شرکت بیمه ای بتواند خدمات به روز خود را به این خانواده ها  بهتر از گذشته ارائه دهد.

اوحدی اظهار داشت : با پرداخت مطالبات معوقه بیمه تکمیلی خانواده شهداء و ایثارگران، شرکت بیمه ای موظف شد تا از این پس تمامی هزینه های درمانی این خانواده ها را بر اساس تعهد سپاری در کمتر از ۷۲ ساعت پرداخت کند.

معاون رییس جمهوری گفت: پیش از این تاخیر در پرداخت مطالبات بیمه تکمیلی خانواده شهداء و ایثارگران باعث شده بود تا شرکت بیمه ای خدمات به روز به آنها ارائه ندهد و پرداختی ها پس از هزینه کرد از سوی این خانواده ها پس از یک پروسه زمانی بلند مدت پرداخت می شد.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی با تفاهمنامه ای که با شرکت بیمه تکمیلی طرف قرارداد با بنیاد شهید و ایثارگران منعقد شد، این شرکت موظف شد تا در موعد مقرر ۷۲ ساعت این هزینه ها را پرداخت کند که در غیر این صورت با آن برخورد می شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به قانون تعیین وضعیت استخدامی فرزندان شاهد و ایثارگر گفت: بر اساس این قانون تا پایان برنامه ششم باید وضعیت استخدام فرزندان شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد در ادارات دولتی تعیین تکلیف شود که با دستور رییس جمهوری این کار تا پایان سال جاری انجام می شود.

وی افزود: با درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان امور اداری و استخدامی آزمون اختصاصی در این ارتباط  تا پایان سال جاری برگزار می کند تا این نیروها نیز تعیین وضعیت شوند.

اوحدی با اعلام این که حدود  ۱۲ هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در دستگاه های دولتی به استخدام رسمی در خواهند آمد، گفت: اقدام دولت دوازدهم در استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر بالای ۷۰ درصد در طول فعالیت دولت های گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی سابقه است.

معاون رییس جمهوری اظهار داشت: با گذشت ۳۲ سال از پایان هشت سال دفاع مقدس و چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی زیبنده نظام نیست که همچنان تعداد زیادی از خانواده شهدا و ایثارگر و فرزندانشان فاقد مسکن و اشتغال باشند و برای رفع این مشکل و شتاب بخشی به ساخت مسکن و رفع مشکل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر، تمام برنامه ریزی ها در سطوح استانی در دست پیگیری قرار گرفت و تفاهمنامه استانی برای رفع این مشکل با استانداری ها منعقد شده است.

وی افزود: با مشارکت استان ها، مشکل اشتغال و مسکن فرزندان شاهد و ایثارگران زودتر از گذشته تعیین تکلیف خواهد شد و گام موثری در راستای تامین مسکن و اشتغال این قشر برداشته می شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین گفت که سند ملی ایثار و شهادت از سوی این بنیاد در دست تدوین است که طبق برنامه ریزی ۲۲  اسفند ماه همزمان با روز بنیاد شهید رونمایی خواهد شد.

وی با اعلام این که تدوین این سند با تصویب شورای عالی فرهنگ عمومی به بنیاد شهید سپرده شد، افزود که تدوین مراحل پایانی خود را سپری می کند.

 

معاون رییس جمهوری به برگزاری کمیسیون پزشکی برای جانبازان و ایثارگران در مرکز هم اشاره کرد و گفت که بر اساس برنامه ریزی از این پس این کمیسیون طبق نوبت بندی در مراکز استان ها برگزار خواهد شد.

وی افزود که هفته آینده نخستین بار این کمیسیون پزشکی در استان مازندران برای بررسی پرونده های وارده در این خطه شمال کشور برگزار خواهد شد.

 لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : سند ملی ایثار و شهادت کشور رونمایی می شود/پرداخت 21 هزار میلیارد ریال طلب جانبازان و ایثارگران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir