امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 03:16:45

دوربین خبر

کد مطلب : 32409 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 بهمن 1399 -ساعت : 17:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آغاز طرح درختکاری در بقاع متبرکه مازندران/ کاشت هزار اصله نهال صنوبر در جویبار

آغاز طرح درختکاری در بقاع متبرکه مازندران/ کاشت هزار اصله نهال صنوبر در جویبار

به گزارش دوربین خبر،

نخستین مراسم کاشت نهال در بقاع متبرکه امروز با حضور حجت‌الاسلام حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، مرتضی موتنهار معاون بهره وری اداره کل، سیدعلی اسد فرماندار جویبار و سایر مسئولان شهرستانی در محوطه آستان مقدس امامزاده جهان سیدرضا آیت محله جویبار برگزار شد.
*اوقاف مازندران مدافع مراتع و منابع طبیعی است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز در این مراسم بر ضرورت حفظ منابع طبیعی و کمک به محیط زیست با ترویج فرهنگ نهال‌کاری تاکید کرد و گفت: اوقاف مدافع جنگل‌ها، درختان و منابع طبیعی است و در این راه علاوه بر حفظ جنگل‌ها خود نیز درختکاری می‌کند.
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به اینکه اوقاف مازندران همه ساله در محوطه بقاع متبرکه و اراضی موقوفات استان اقدام به کاشت نهال می‌کند، اظهار کرد: امسال نیز کاشت نهال در اراضی موقوفات و بقاع متبرکه با جدیت دنبال می‌شود.
وی یکی دیگر از اهداف اوقاف در کاشت نهال درختان صنعتی در بقاع متبرکه را ایجاد درآمد پایدار برای بقاع متبرکه و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی کشاورزی و مرتعی موقوفات دانست و افزود: اوقاف در کنار حفاظت و صیانت از موقوفات به دنبال اجرای طرح‌های جنگل‌کاری در راستای حفاظت از منابع طبیعی و سرمایه‌گذاری در اراضی موقوفات با هدف اشتغالزایی و حمایت از تولید است.
*کاشت 1000 اصله نهال در محوطه بقاع متبرکه جویبار
رشید رضاپور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار نیز در این مراسم اظهار کرد: برای امسال طرح نهال‌کاری درختان صنعتی در محوطه 5 بقعه متبرکه شهرستان جویبار اجرا می‌شود.
وی افزود: از امروز مراحل کاشت بیش از هزار اصله نهال صنوبر در محوطه آستان مقدس امامزاده جهان سیدرضا روستای آیت‌محله شهرستان جویبار آغاز شده است.
انتهای پیام/لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : آغاز طرح درختکاری در بقاع متبرکه مازندران/ کاشت هزار اصله نهال صنوبر در جویبار

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir