امروز یکشنبه 10 مهر 1401 ساعت 03:30:12

دوربین خبر

کد مطلب : 32507 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 آبان 1400 -ساعت : 13:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دست برنده ایران در مقابله با ناو شکن آمریکایی/نقشه هایی که با ورود جان برکفان نقش بر آب شد

یادداشت /هادی ابراهیمی عضو هیئت علمی دانشگاه

دست برنده ایران در مقابله با ناو شکن آمریکایی/نقشه هایی که با ورود جان برکفان نقش بر آب شد

به گزارش دوربین خبر؛عملیاتی که در آستانه سالروز حماسه ۱۳ آبان و فشار عظیم غرب برای کشاندن ایران به پای نیز مذاکره وین، می توانست، برگ برنده ای برای امریکا در راستای ایجاد ارعاب برای نظام جمهوری اسلامی ایران و افکار عمومی محسوب شده و از طرفی اقتدار دریایی ماههای اخیر ایران را در فروش نفت به ونزوئلا و لبنان و چین و غیره به چالش کشیده و پایانی باشد برای صادرات نفت و محصولات نفتی ایران، که اینگونه نشد.

به گزارش دوربین خبر،عملیات دزدانه نیروی دریایی امریکا در حالی به شکست خفت بار انجامید که در یک طرف طرح و نقشه و پشتوانه عملیاتی و اسکورتی ناوهای جنگی امریکا و آن همه توان هلی بورنی با کماندوهای آموزش دیده و در طرف دیگر پایگاه جاسک نیروی دریایی سپاه با امکانات معدود، حضور داشت.
عملیاتی که در آستانه سالروز حماسه ۱۳ آبان و فشار عظیم غرب برای کشاندن ایران به پای نیز مذاکره وین، می توانست، برگ برنده ای برای امریکا در راستای ایجاد ارعاب  برای نظام جمهوری اسلامی ایران و افکار عمومی محسوب شده و از طرفی اقتدار دریایی ماههای اخیر ایران را در فروش نفت به ونزوئلا و لبنان و چین و غیره به چالش کشیده و پایانی باشد برای صادرات نفت و محصولات نفتی ایران، که اینگونه نشد.
محاسبات غلط امریکایی ها، جواب نداد و شجاعت پاسداران نیروی دریایی سپاه در آمادگی همه جانبه برای شروع یک درگیری دفاعی، ارتش پرادعای امریکا را هاج و واج کرد تا در عمل بفهمد که نه تنها، ایران مرعوب گزینه نظامی روی میز نشد، بلکه این امریکاست که باید از عملیات بازپس گیری نفتکش حامل نفت دزدیده شده از نفتکش ایرانی، عبرت گرفته و بداند که آمریکایی ها باید از گزینه نظامی ایران هراسان باشند.
عملیات نیروی دریایی سپاه، علاوه بر اینکه پیام جدی برای امریکایی ها داشت، حواس کشورهای کوچک منطقه را هم جمع کرد که از بزرگواری و همسایه نوازی و خویشتن داری مصلحت اندیشانه ایران، سوءاستفاده نکرده و بقاء خودشان را در هاله ای از تردید قرار ندهند.
آنهایی که در ماههای اخیر و به بهانه تأخیر ایران برای حضور در مذاکرات وین، در فضای مجازی، امریکانوازی می کردند، حالا چه توجیهی برای این نفت ربایی امریکایی ها دارند که با لباس دزدان دریایی در مرحله اول ورود کرده اما بعد مجبور شدند که نقاب ها را کنار زده و رسما" وارد میدان شدند تا نشان دهند که ماهیت واقعی آنها، همین است که امروز بروز دادند و ما نباید فریب ظاهر جنتلمن آنها را بخوریم.
این عملیات غرورآفرین سپاه، قطعا" بر شور و هیجان مراسم ۱۳ آبان امسال خواهد افزود و تنفر عمومی از امریکا و اسرائیل بیش از همه سالهای اخیر در منطقه انتشار خواهد یافت.
بزرگترین درس عملیات امروز، افشای پوشالی بودن نیروی دریایی امریکا در تقابل با پاسداران و بسیجیان و ارتشیان جان برکفی است که قطعا" اتفاقات سریالی مرتبطی را در عرصه های دیپلماسی و اقتصادی و غیره رقم خواهد زد و افکار عمومی رویکرد شیطان نوازی پادوهای رسانه ای غرب در فضای مجازی را به چالش خواهد کشاند.
ایران با این عملیات توان دریایی خود را اثبات کرد و گزینه قرضی بایدن از اوباما یعنی گزینه نظامی روی میز هم با عملیات امروز، نخ نما بودن خود را به نمایش گذاشت.
امید آنکه غرب از عملیات امروز سپاه درس گرفته باشد و با دم شیر بازی نکرده و بر دم شمشیر تکیه نکند.
هادی ابراهیمی
عضو هیئت علمی دانشگاه


دست برنده ایران در مقابله با ناو شکن آمریکایی/نقشه هایی که با ورود جان برکفان نقش بر آب شدلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دست برنده ایران در مقابله با ناو شکن آمریکایی/نقشه هایی که با ورود جان برکفان نقش بر آب شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir