امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 20:16:47

دوربین خبر

کد مطلب : 32534 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 بهمن 1400 -ساعت : 19:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استان های شمالی بهره ای از اقتصاد دریا نبردند/آزادسازی سواحل یک قدم مانده تا آزادی

استان های شمالی بهره ای از اقتصاد دریا نبردند/آزادسازی سواحل یک قدم مانده تا آزادی

به گزارش دوربین خبر،

سید محمود حسینی پور در گفت و گوی تلفنی با شبکه خبر با عنوان اینکه در استان مازندران تا ۲۰ درصد اشغال سواحل مجاز است که عبارتند از بنادر، نیروهای نظامی، پایانه های نفتی و طرح سالم سازی و ۵ درصد هم در اختیار بخش خصوصی است و ۴ درصد هم غیر مجاز،که در اختیار دولتی ها و مجموعه دستگاه های نظامی قرار داشت، خاطرنشان کرد: تاکنون توانستیم از مجموعه ۴ درصد، ۱۹ کیلومتر از سواحل استان را آزادسازی کنیم و بخش کمی باقی مانده است که امیدواریم طی دو سه روز آینده کار را به نتیجه برسانیم و گزارش نهایی آزاد سازی سواحل را خدمت مردم شریف ایران ارائه کنیم.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: آزاد سازی ساحل مقدمه ای است برای کار اصلی که دنبالش هستیم. در بودجه ۱۴۰۱ دستگاه های دولتی مکلف هستند تمام املاکی که در مناطق ساحلی دارند را برای پیشبرد پروژه های عمرانی از محل فروش این املاک اختصاص دهند که امیدواریم با دستور اکید رئیس جمهور شاهد تحقق این مهم در بودجه ۱۴۰۱ باشیم.این مهم در بودجه 1400 نیز پیش بینی شده بود که متاسفانه اجرا نشد و امید است با تاکید رئیس جمهور اجرایی شود.

حسینی پور با بیان این که بیش از ۲۲۰ هکتار از بهترین نقاط ساحلی استان در اختیار دستگاه های دولتی است، افزود: با اجرای این قانون که مسئولیت اجرای آن را استانداران نیز می توانند بعهده گیرند با همکاری دو دستگاه وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه که عضو این کارگروه می باشند امیدواریم این مهم محقق شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر از نظر عمودی ارتباط مردم با ساحل قطع است که این اقدام رئیس جمهور کار مهم و زیبایی است و مردم انتظار دارند از ساحل بهره ببرند و رئیس جمهور در راستای اشتغالزایی به عنوان اولویت کشور این بحث را مطرح کردند‌.

وی یادآور شد: متاسفانه تاکنون استان های شمالی هیچ بهره ای از اقتصاد دریا نبردند و حسب فرمایشات مقام معظم رهبری، استانی که ساحل و جنگل دارد چرا باید بیکار داشته باشد، لذا با دستور رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی ساحل که دقیق و بموقع بوده است، شاهد ایجاد اشتغال برای ده ها هزار نفر از جوانان استان مان خواهیم بود.


استان های شمالی بهره ای از اقتصاد دریا نبردند/آزادسازی سواحل یک قدم مانده تا آزادیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : استان های شمالی بهره ای از اقتصاد دریا نبردند/آزادسازی سواحل یک قدم مانده تا آزادی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir