امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 20:36:06

دوربین خبر

کد مطلب : 32540 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 اسفند 1400 -ساعت : 19:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ارزآوری 70 میلیون دلاری با صادرات کاغذ صنعتی در کشور

ارزآوری 70 میلیون دلاری با صادرات کاغذ صنعتی در کشور

به گزارش دوربین خبر،

نیک نژاد مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران در همایش ملی شتاب در ساری گفت:با اجرای 3 طرح نوآورانه ارزآوری 70 میلیون دلاری با صادرات کاغذ صنعتی در مازندران دنبال می شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛امید نیک نژاد مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ در دومین رویداد ملی شتاب در صنعت چوب و کاغذ کشور،با اشاره بر پیوند علم و صنعت در صنایع چوب و کاغذ گفت:3طرح های نوآورانه در خط تولید صنایع چوب و کاغذ استفاده شده است .
او با اشاره به تولید کاغذ چاپ و روزنامه در این مرکز به عنوان تنها مرکز تولیدی کشور افزود:ایده های خلاقانه در مسیر ؛فرآیند تولید را بهبود می بخشد و 30 میلیارد تومان امسال صرفه جویی در هزینه های تولید انجام شد.
مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران به ظرفیت تولید 90 هزار تن در حوزه کاغذ و ظرفیت 85 هزار تن کاغذ صنعتی اشاره و تصریح کرد:برنامه ریزی شد امسال در زمینه صادرات 20 هزار تن کاغذ صنعتی صادر به مبلغ میلیون یورو شود.
نیک نژاد ادامه داد:به تولید 100 هزار تن تولید کاغذ رسیده ایم و تا پایان سال این رقم به 110 هزار تن خواهد رسید.

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران از برنامه ریزی برای ظرفیت سازی کاغذ سازی خبر داد و گفت:افزایش ظرفیت به 60 هزار تن کاغذ تحریر و 85 هزار تن کاغذ صنعتی ارزآوری 70 میلیون دلاری دارد.
او افزود:در اجرای طرح های نوآورانه در صنعت چوب و کاغذ ،کیفیت ورودی مواد اولیه و در خروجی ضایعات تصفیه شده با بهبود کیفیت دنبال می شود.

محمدی دبیر دومین جشنواره ملی استارت آپ صنعت چوب و کاغذ هم با بیان اینکه امسال 105 ایده نوآورانه در مرحله مقدماتی دریافت شد گفت:در مجموع 10 ایده نوآورانه به جشنواره راه یافت و 4 ایده برتر انتخاب شدند.
بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع چوب و کاغذ؛تولید کاغذ با استفاده از الیاف بازیافتی. و بهبود کیفیت خمیرکاغذ،استفاده از ضایعات در فرآیند تولید از خرده چوب ؛تصفیه پساب کاغذسازی و تولید کود به روش الکتروشیمیایی مهمترین ایده های ارائه شده در بهبود کیفیت چوب و کاغذ،استفاده از خرده چوب به عنوان ماده اصلی با توجه به اجرای طرح صیانت از جنگل مهمترین عناوین و ایده های نوآورانه ارائه شده در این همایش است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ارزآوری 70 میلیون دلاری با صادرات کاغذ صنعتی در کشور

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir