امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 21:47:25

دوربین خبر

کد مطلب : 32604 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 شهریور 1401 -ساعت : 10:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زمینه سازی صادرات مرکبات مازندران به چین

زمینه سازی صادرات مرکبات مازندران به چین

به گزارش دوربین خبر؛با تمهیدات انجام شده زمینه صادرات یک میلیون تن تولید مازاد مرکبات مازندران به چین فراهم می شود

به گزارش دوربین خبر،به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مازندران؛عبدالله مهاجر. رئیس اتاق بازرگانی،صنایع؛معادن و کشاورزی مازندران در حاشیه آئین تجلیل از خبرنگاران مازندران با اشاره به رشد بیش از 30 درصدی صادرات محصولات مازندران گفت:برنامه ریزی برای صادرات به 34 کشور جهان و به ویژه 8 کشور هدف اوراسیا انجام شده است .
وی با تاکید بر برنامه ریزی انجام شده در صادرات مرکبات مازندران به چین افزود:بیش از یک میلیون تن مرکبات مازاد بر مصرف در مازندران تولید می شود که زمینه صادرات این محصولات به چین فراهم خواهد شد.
او با بیان اینکه تولیدات صادرات مازندران اکنون در گمرکان غیر از مازندران صورت می گیرد که لازم است حمایت لازم از صادرکنندگان انجام شود تصریح کرد: سالانه ۷.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می شود که با فراهم کردن بسترهای لازم می توان توان صادراتی را افزایش داد.
مهاجر با بیان اینکه حدود 2 و نیم میلیون تن انواع مرکبات و ۱۸۰ هزار تن کیوی در برنامه تولید و صادرات قرار دارد گفت:با فراهم شدن بستر صادرات به چین دغدغه باغداران استان در فروش محصولات و صادرکنندگان بصورت جدی رفع می شود.
مهاجر اظهار داشت:مازندران در حوزه کشاورزی مزیت نسبی تولید و صادرات دارد اما وضعیت صادراتی در حال حاضر چندان مطلوب نیست و نیازمند تحول در این حوزه هستیم .
رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی مازندران گفت:برلی توسعه زیرساخت ها و برای رشگسیدن به رشد 8 درصدی صادرات به زیرساختهای صادراتی و سرمایه گذاری در این بخش نیاز داریم.
این مسئول همچنین تصریح کرد:موانع متعدد اداری منجر به فرار سرمایه گذاران می شود و پنجره واحد با استعلام 13 گانه ادارات فعال است .
او با بیان اینکه موانع اداری و فعالیت جزیره ای سازمان ها مانع توسعه صادراتی است ادامه داد:ایجاد ظرفیت یک میلیارد دلار با بسترسازی مناسب قابل تحقق است.
به گفته مهاجر؛با انعقاد پروتکل مشترک با کشور چین ظرفیت جدیدی در حوزه صادرات محصولات مازندران به عنوان استان معین کشاورزی فراهم می شود.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : زمینه سازی صادرات مرکبات مازندران به چین

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir