امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 20:59:37

دوربین خبر

کد مطلب : 32607 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 شهریور 1401 -ساعت : 10:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ماجرای برگزاری ورکشاپ فشن در بابلسر

ماجرای برگزاری ورکشاپ فشن در بابلسر

به گزارش دوربین خبر،پس از برپایی ورکشاپ مد و فشن در بابلسر همایش در روز دوم به کار خود پایان داد،ماجرای مخالفت اداره کل ارشاد اسلامی مازندران را در "دوربین خبر"بخوانید...سمیه فقیه گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،برپایی کارگاه آموزشی فشن مد لباس در بابلسر به دلیل برخی اعتراضات نیمه تمام پایان یافت
یک دوره آموزشی فشن شو با تبلیغات اینستاگرامی پنج شنبه و جمعه هفته ای که گذشت بابلسر برگزار شد که با وجود اخذ مجوزهای لازم به دلیل برخی اعتراضات نیمه تمام پایان یافت .
این همایش با حضور بیش از 200 نفر  فعالان حوزه مد و پوشاک کشور از شهرهای مختلف تهران،مشهد،اصفهان،کیش و قشم در هتل میزبان بابلسر برگزار شد.
نحوه تبلیغات در حین برگزاری این همایش مد در شبکه های اینستاگرام سبب شد تا برخی فعالان انقلابی بابلسر خواستار رسیدگی مسئولان به نحوه عرضه پوشاک در این همایش باشند.
 این همایش دو روزه با حضور فعالان حوزه مد و لباس با هزینه هر نفر حدود 10 میلیون تومان برگزار شده است و آقای سلیمان گوونچ از ترکیه نیز به عنوان مدرس در این دوره آموزشی به انتقال تجربیات پرداخته است .
با پیگیری های انجام شده اداره کل ارشاد اسلامی ملزندران مدعی است مجوز برپایی این همایش خلاف مقررات از سوی اداره کل فنی و حرفه ای مازندران صادر شده است .
گفتنی است طبق بررسی های انجام شده با نظر مساعد شورای تامین شهرستان بابلسر و نظارت اداره کل اماکن انتظامی مازندران ورکشاپ در روز پنج شنبه برگزار شد.
بنا به اطلاعیه روابط عمومی انتظامی مازندران هیچگونه موضوع خارج از شئونات اسلامی در این همایش دیده نشد.
مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران نیز در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما با تایید صادر کردن مجوز برپایی آموزش برای آموزشگاه های آزاد گفت:براساس قانون صدور مجوز آموزشی برای آموزشگاه های آزاد زیرمجموعه فنی و حرفه ای استان ها قرار دارد و از یکماه گذشته درخواست برپایی کارگاه آموزشی فشن و مد لباس در بابلسر با ورود یک آموزشگاه آزاد از ارومیه ارائه شد و پس از برگزاری جلسات مختلف و ارائه طرح مجوز آموزش صادر شده است .
وی با بیان اینکه در ابتدا هزینه دوره آموزشی 15 میلیون تومان قید شده بود اظهار کرد:براساس تصمیم کارگروه بین 5 تا 7 میلیون تومان هزینه دوره ورکشاپ تعیین شده است .
درویشی همچنین تصریح کرد:به دلیل مسافرت فعالان حوزه پوشاک از شهرهای مختلف به بابلسر هزینه اقامت نیز لحاظ شده است و گروه های مختلف در این خصوص با هزینه شخصی اقدام به شرکت در دوره آموزشی کرده اند.
او با تاکید بر اینکه نماینده بسیج ،نماینده ارشاد و نمایندگان حوزه های امنیتی در روز پنج شنبه در افتتاحیه این ورکشاپ شرکت کرده اند و موردی از ارائه پوشاک نامتعارف و یا آموزش نامتعارف گزارش نشده است خاطرنشان کرد:با هدف حمایت از کسب و کارآفرینی این دوره آموزشی برگزار شد.
درویشی ایجاد فضای رقابتی و نیز تبلیغات فضای مجازی این آموزشگاه از طریق پیج های مختلف اینستاگرامی را یکی از عوامل پیدایش جو پیش آمده عنوان کرد.

صدور مجوز تنها زیر نظر شورای فرهنگ عمومی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز با اشاره به اینکه صدور مجوز این کارگاه آموزشی خلاف مقرارت بوده افزود:دبیرخانه برپایی همایش مد و لباس در تهران زیرنظر شورای فرهنگ عمومی مستقر است و همه آموزش ها و ارائه لباس ها باید از یکماه قبل از برپایی هر همایشی رصد شود و اینکه چه افرادی هم آموزش می دهند مورد پالایش و ارزیابی قرار می گیرد.
او با بیان اینکه یک شب قبل از برگزاری همایش نامه برای برپا نشدن این همایش به دلیل اخذ نکردن مجوز شورای فرهنگ عمومی صادر شده است تصریح کرد:با این وجود اقدام به برگزاری این همایش شد در حالیکه مجوز را از سازمان فنی و حرفه ای اخذ کردند که خلاف مقررات است .
جوادی همچنین گفت:شورای فرهنگ عمومی کشور اقدام به صدور مجوز می کند و بالطبع ما نیز در استان اقدام به صدور مجوز خواهیم کرد در حالیکه این روند برای این ورکشاپ طی نشد.
وی با اعتراض از نحوه آموزش در این کارگاه آموزشی ادامه داد:برخی مسئولان سیاسی شهرستان با بنده تماس گرفتند و ما با تماس با دبیرخانه ستاد شورای فرهنگ عمومی کشور قرار شده بود این مراحل از کانال اداره ارشاد انجام شودو بنا بر این شد تا در روز پنج شنبه تمام آموزش ها و لباس ها مورد بررسی قرار بگیرد و مراکز امنیتی هم اعلام کردند این آموزش مشکل دارد و به مسئولان نیز اعلام شده است این برنامه از طرف اداره ارشاد مجوز لازم در برگزاری همایش را ندارد و با این وجود این همایش برگزار شد.
او بیان کرد:اخذ مجوز از اداره کل فنی و حرفه ای مستدل نیست و باید از سوی شورای فرهنگ عمومی مجوز همایش مد و لباس صادر شود و تاکنون هیچ چیز مکتوب دال بر صدور مجوز و یا رد نامه های بازدارنده صادر شده،صادر نکردیم .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین بیان کرد: صدور مجوز فنی و حرفه ای تخلف محسوب می شود و ما نیز در استان ها نظارت بر صدور مجوز از سوی شورای فرهنگ عمومی را انجام می دهیم که اگر مجوز می داشت محتوای ارائه شده در این کارگاه آموزشی رصد می شد و حدود 60 درصد برنامه را نیز حذف می کردیم .

گزارش:سمیه فقیه 


ماجرای برگزاری ورکشاپ فشن در بابلسر

ماجرای برگزاری ورکشاپ فشن در بابلسر

ماجرای برگزاری ورکشاپ فشن در بابلسرلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ماجرای برگزاری ورکشاپ فشن در بابلسر

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir