امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 21:56:27

دوربین خبر

کد مطلب : 32609 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 شهریور 1401 -ساعت : 10:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش نبض سیاسی انتخابات در مازندران

کاهش نبض سیاسی انتخابات در مازندران

به گزارش دوربین خبر،با آغاز تبلیغات زودهنگام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی یارگیری احزاب و گروه های مختلف زیر پوست شهر آغاز شده است..سمیه فقیه خبرنگار صدا و سیما در "دوربین خبر" گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،
20 ماه تا آغاز انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است و تبلیغات زودهنگام بسیاری از جریانات سیاسی در مرکز و شهرهای استان آغاز شده است .
در این میان هنوز سو گیری انتخابات آینده به سمت گروه و یا جناح خاصی مشخص نیست اما تحلیل ها نشان می دهد با افزایش قیمت کالاهای اساسی و نیز کاهش اعتماد مردمی و شعاری بودن رفتار بسیاری از مدیران و مسئولان تنور انتخاباتی از گرمای کافی برخوردار نباشد که اتخاذ تصمیمات اساسی با ورود چهره های شاخص و اثرگذار مردمی و میدانی ضرورت دارد.
نگاهی بر دسته بندی گروه های سیاسی در خصوص رایزنی ها برای انتخابات نیز نشان می دهد امسال بیشتر از دوره گذشته با تعدد نام های مختلف اما نا آشنا و گروه های متعدد روبرو باشیم که این موضوع اگر چه می تواند یکی از عوامل افزایش مشارکت ها و ورود چهره های جدید و شعارهای انتخاباتی جدیدی برای راضی کردن سلیقه ها باشد اما در حوزه تخصص و مهارت های سیاسی شبهه های متعددی بر این روند حاکم بوده و اعتماد عمومی مردم را دچار خدشه می کند.
چرخش بیانی نمایندگان در تحلیل آخرین شرایط و ارزیابی های سیاسی،نشست برخی نمایندگان در قالب ائتلاف های سیاسی شهرستانی،معرفی نیروهای سیاسی از سوی جریانات و احزاب سیاسی از جمله حزب موتلفه اسلامی در مازندران و حزب عدالت طلبان،شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی سبب می شود زیر پوست شهرها و به ویژه در مرکز استان و شهرهای بزرگ تحرکات حاشیه ای در حال شکل گیری باشد.
از طرفی عملکرد پایین نمایندگان مازندران در این دوره مجلس شورای اسلامی در 12 حوزه انتخابیه نیز شور و هیجان سیاسی مردم را کاهش داده است و در گفتگوهای مردمی،مردم خواهان تغییر در نگاه و عمل نمایندگان و مدیران اجرایی استانی و شهرستانی هستند.
احزاب اصلاح طلب مازندران نیز با برپایی برخی نشست های شهرستانی پس از منفع ماندن جریان منتسب به اعتدالگرایی در مازندران به دنبال شعارهای جدید و طرح آن در جامعه است .
برخی از سیاسیون کهنه کار مازندران نیز ضمن نقش آفرینی در این دوره انتخابات خواهان صف آرایی جدیدی از نیروهای منتسب به خود هستند.
برخی منابع سیاسی از فعالیت گروه های عملگرایی در مرکز استان خبر می دهند و عده ای نیز معتقد به حضور استاندار سابق مازندران برای انتخابات سال 1402 اند.
بلاتکلیفی بسیاری از طرح های نیمه تمام ،کاهش سهم بری مازندران از بودجه های ملی که نمایندگان مجلس می توانستند ایفای نقش کنند از عمده دلائل کاهش نبض سیاسی بازار انتخابات در مازندران است.
از طرفی با قوت گرفتن برخی جریانات و سوگیری های نمایندگان از جمله نماینده بابل سردار سعادتی در خصوص عملکرد دولت و یا اظهارنظرهای گاه و بیگاه بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و یا زیرسوال بردن دولت در خصوص جلوگیری پروژه میانکاله توسط شریعتی نماینده شرق مازندران به نظر می رسد محبوبیت دولت سیزدهم نیز که با شعار دولت مردمی و انقلابی فعالیت می کند توسط این نمایندگان زیر سوال می رود تا با این شیوه نیز بتوانند در کسب آرا طیفی از افراد ناراضی اقداماتی انجام دهند.
همچنین از دیگر سو تلاش های متعدد در استان برای اقناع سازی مردم در خصوص ثمرات مختلف فعالیت مسئولان خدوم مهمترین مسئله ای است که باید به آن توجه شود.
کمبود بهره مندی از شاخص های سلامت در استان در خصوص تامین داروهای کمیاب و نایاب،عدم بهره مندی از مراکز بیمارستانی در شهرهای هدف گردشگری،عدم توجه و رسیدگی در خصوص نقشه جامع صادرات محصولات متنوع مازندران ،بی توجهی در خصوص آمایش سرزمینی،رشد روزافزون تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی براساس آمار صریح مسئولان قضایی؛نبود نقشه جامع کشت و برنامه تولید محصولات کشاورزی،عدم راه اندازی صنایع جامع مرتبط با محصولات مازندران ،عدم توجه به بهسازی راه های مازندران در مسیر گردشگری،نبود طرح های اشتغالزا در زمینه گردشگری و کشاورزی و مدیریت نامناسب شهری شهرهای بزرگ و کوچک مازندران که بخش عمده آن ناشی از انتصاب های جناحی و سیاسی است سبب می شود انتخاب مردان و زنان سیاست در استان نیز با اما و اگرهای متعددی روبرو باشد.


کاهش نبض سیاسی انتخابات در مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : کاهش نبض سیاسی انتخابات در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir