امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 19:22:55

دوربین خبر

کد مطلب : 361 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 بهمن 1395 -ساعت : 09:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 فرماندار بابل بر لزوم ترویج ورزش اسکواش در جامعه تاکید کرد

فرماندار بابل بر لزوم ترویج ورزش اسکواش در جامعه تاکید کرد

فرماندار شهرستان بابل از ورزش اسکواش به عنوان یک ورزش مهم و مردمی یاد کرد و گفت: هر چند هنوز بسیاری از مردم از نحوه انجام این ورزش کم اطلاع هستند، اما به طور یقین با ترویج بیشتر ،جامعه اماری این ورزش افزایش می یابد.

به گزارش دوربین خبر :  فرماندار بابل بر لزوم ترویج ورزش اسکواش در جامعه تاکید کرد

فرماندار شهرستان بابل از ورزش اسکواش به عنوان یک ورزش مهم و مردمی یاد کرد و گفت: هر چند هنوز بسیاری از مردم از نحوه انجام این ورزش کم اطلاع هستند، اما به طور یقین با ترویج بیشتر ،جامعه اماری این ورزش افزایش می یابد.
عباسپور در جلسه روسا و نوابین  هیات های اسکواش شهرستان های مازندران در محل فرمانداری بابل با بیان اینکه عمومی و همگانی کردن ورزش همواره مورد تاکید دولت یازدهم است، ادامه داد: فرمانداری نیز از همه باشگاه هاو هیات های ورزشی حمایت همه جانبه می کند.
وی خاطر نشان کرد: فرمانداری آماده حمایت مالی برای ساخت سالن کورت اسکواش است.
**مازندران در سال 96صاحب 9سالن کورت اسکواش می شود
بهمن صفری رئیس هیات اسکواش مازندران نیز در این جلسه  از ساخت چندین سالن کورت اسکواش خبر داد و گفت: تا پایان سال آینده استان صاحب 9 کورت خواهد شد.
وی با بیان اینکه سه کورت در قائمشهر و 2کورت در میاندرود در حال ساخت است، ادامه داد: امروز استان مازندران در بین هیات های اسکواش استان های کشور رتبه دوم را در فدراسیون دارد.
رئیس هیات اسکواش مازندران تصریح کرد: اسکواش تنها ورزشی است که باید سالن ویژه کورت  وجود داشته باشد تا بتوان در آن بازی کرد.
صفری با بیان اینکه در کمتر از 15ماه هیات اسکواش مازندران  از رتبه 18 به رتبه دوم در بین هیات های اسکواش استانهای کشور قرار گرفته است، گفت: این امتیاز  با حمایت شخص آقای سلیمانی رئیس فدراسیون و برنامه های اعضای هیات اسکواش استان بدست آمده است.
صفری  از تهیه سند راهبردی اسکواش مازندران در چشم انداز 1400هجری شمسی خبر داد و بیان داشت: انیستیتو اسکواش  در مازندران شکل گرفته است.
وی به اهمیت تغذیه ورزشی ، فیرزیولوژی و  روانشناسی  انستیتو در رشته ورزشی  اسکواش اشاره کرد و گفت: پس از اسکواش ورزش کشتی بیشترین کالری را در یک ساعت ورزش مصرف می کند.
رئیس هیات اسکواش مازندران از رشته ورزشی اسکواش به عنوان ورزش مدیران متفکر یاد کرد و گفت: 80 درصد افرادی که بار اول وارد کورت اسکواش می شوند، علاقمند به این رشته ورزشی شده و ادامه می دهند.
 رئیس هیات اسکواش مازندران خطاب به روئسای هیات های اسکواش شهرستان های مازندران به اهمیت استعداد یابی اشاره کرد و گفت که پس از انعقاد تفاهم نامه استعدادیابی رشته ورزشی اسکواش با اداره کل آموزش و پرورش استان، استعداد یابی 900دانش آموز آغاز شده است.
صفری افزود :تا کنون 80 نفر از دانش آموزان زیر 9 و 11ساله انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه این دانش آموزان برای ادامه ورزش اسکواش به خانه اسکواش استان مازندران دعوت می شوند تا زیر نظر مربیان آموزش لازم را فرا بگیرند ، اظهار داشت :در حال حاضر کمبود سالن های کورت ( زمین بازی ) اسکواش مهم ترین دغدغه هیات استان استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : فرماندار بابل بر لزوم ترویج ورزش اسکواش در جامعه تاکید کرد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir