امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 02:35:13

دوربین خبر

کد مطلب : 4115 -تاریخ انتشار : جمعه 31 شهریور 1396 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه انقلابیون از میان مردم و برای مردم می گذرد...

جانباز دفاع مقدس در گفتگو با دوربین خبر:

راه انقلابیون از میان مردم و برای مردم می گذرد...

ذوالفقار بابایی جانباز دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس با ارسال یادداشتی خواستار توجه مسئولان به جانبازان و خانواده ای شهدا شد .وی با بیان اینکه انقلابیون باید رجعت مجددی به میان مردم کنند، افزود:فریاد ها خرج آمدن و رفتن یک قبیله سیاسی یا اشباه رجال سیاسی مدعی نشود.

به گزارش دوربین خبر،???? کمی گوسفند نباشیم/ راه انقلابیون از میان مردم می گذرد...

❌کارگران معدن آق دره شلاق می خورند
❌خودسوزی کارگر شهرداری شادگان
❌11 میلیون نفر حاشیه نشین
❌3/5میلیون نفر بیکار
❌1/5میلیون نفر معتاد
❌12میلیون نفر زیر خط فقر
❌مال باختگان کاسپین، ثامن و...
❌کولبری ادامه دارد...
❌اعتراضات کارگران هپکو و آذرآب اراک و بازنشستگان و معلمان و... به عدم دریافت حقوق های خود

"خدا را خدا را؛ درباره طبقه پایین اجتماع؛ یعنی بینوایان و نیازمندان و تیره روزان و زمین گیر شدگانی که هیچ چاره ای ندارند..."

نه؛ دیگر این فریادهای علی هم بر شکم های برآمده از حرام ، دستوردهندگان مانور تجمل از تریبون نمازجمعه و صاحبان فیش های و املاک نجومی سربه فلک کشیده اثر نخواهد گذاشت.

"خداوند بر ثروتمندان واجب کرده است تا از اموالشان به اندازه کفایت فقیران هزینه کنند. اگر نیازمندان گرسنه یا عریان باشند، به سبب منع ثروتمندان است و خداوند از آنها در روز قیامت حساب می کشد و آنان را مجازات می کند."

و این دستور واجب الهی که از عمق وجود امام عدالت بیان می شود حتی بر ثروتمندان جامعه ما که روزی حجره و بازارشان مامن و پناهگاه محرومین بود هم بی اثر شده؛ و این جماعت هم همدوش مدیران غرب پرست دربند شکم یا در حراجی های میلیاردی یا مشغول سلفی گرفتن با آخرین مدل پورشه خود شده اند و گاهی هم برای تسکین وجدان خفته خود افیونی به اسم "دیوار مهربانی" می سازند.

همین که صاحبان زر و زور و تزویر و نوکسیگان فشار چکمه های خود را بر گلوی مستضعفین کمتر کنند جای بسی شعف است...

حضرت امیر(ع) برای خلخال پای زن یهودی غصه دار می شود، کودکان یتیم را در بازار بر دوش خود می برد، شب ها کیسه به دوش خودش نزد مستضعفین می رود و مانند پدری مهربان از همه درماندگان دلجویی می کند.

اما حقیقتا ما را چه شده است؟ این اخبار و وقایع دهشتناک را روزانه می شنویم و می بینیم اما کَک مان هم نمی گزد! یا شاید خودمان را به کَری و کوری زده ایم تا نبینیم و نشنویم تا نخواهیم عملی هم انجام دهیم.

و هراز گاهی هم که رگ غیرتمان باد می کند ، ناسزایی بخاطر تغییر مکان جشن یک طنز به دولت میدهیم یا از فلان کنسرت ناله می کنیم و مسئله حضور بانوان به ورزشگاه را تبدیل به اولویت اول می کنیم و در نهایت درگیر بازی های روزانه چپ و راست می شویم. اینجاست که گویا رسالت انقلابی خود را به سرحدکمال رسانده ایم اما غافل از آنکه در یک دورباطلی گرفتار شده ایم که حتی دستاورد سیاسی هم نخواهیم داشت.

قدم اول آن است که نسبت به مسائل واقعی مردم گوسفند نباشیم. بی رَگ و بی تفاوت نباشیم. مسائل اجتماعی و اولویت مسائل اجتماعی را درک کنیم و در اولویت هایمان جای خود را پیدا کند.

 بعد از آن انقلابیون باید رجعت مجددی به میان مردم کنند، آنها را ببیند، مشکلات آنها را لمس کنند، دردهای آنها را بفهمند. باید دوباره مانند دهه 60 و رزمندگان جهادسازندگی بین مردم رفت ، مشکلاتشان را حل کرد تا به ما اعتماد کنند، و آن زمان است که کار فرهنگی ما برای تغییر باورها و کار سیاسی ما برای تغییر نگرش های مردم هم بصورت خودکار نتیجه بخش خواهد شد. وگرنه هرچه سخنرانی کنیم، کفن بپوشیم و سندعلیه غرب گرایان افشا کنیم کار پیش نخواهد رفت.

حتی اگر فریادی هم لازم شد برای مردم بزنیم، برای کارگران شلاق خورده از ستم بزنیم نه اینکه فریاد خود را خرج آمدن و رفتن یک قبیله سیاسی یا اشباه رجال سیاسی مدعی کنیم.

راه انقلابیون از میان مردم و برای مردم می گذرد...لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : راه انقلابیون از میان مردم و برای مردم می گذرد...

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir