امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 02:48:28

دوربین خبر

کد مطلب : 4675 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مهر 1396 -ساعت : 07:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برخی واردات چی ها چگونه اختیار بازار نهاده های دامی را در دست می گیرند؟

برخی واردات چی ها چگونه اختیار بازار نهاده های دامی را در دست می گیرند؟

به گزارش دوربین خبر،علاء الدین خادم درباره واردات نهاده‌های دامی به کشور، گفت: انحصار در واردات نهاده‌های دامی به معنای اینکه "ورود رقبا به واردات نهاده های دامی ممنوع است"، نیست اما برخی از واردکنندگان کلان با ارتباطات گسترده که با کشورهای تولید کننده نهاده های دامی دارند به نوعی بازار وارداتی نهاده‌های دامی را بدست می گیرند و با این اوصاف واردکنندگان خرد و ضعیف توان ورود به فضای رقابتی را ندارند. با دوربین خبر وابسته به محققان برجسته کشاورزی،منابع طبیعی و محیط زیست موضوعات خود را مطرح کنید...

به گزارش دوربین خبر،عضوکمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:خروج رقبا از بازار نهاده‌های دامی با دامپینگ دور از ذهن نیست، زیرا واردکنندگان خرد با توجه به ارتباط گسترده وارد کنندگان کلان نهاده‌های دامی با بازارهای تجاری بین المللی توان رقابت را از دست می‌دهند.
علاء الدین خادم درباره واردات نهاده‌های دامی به کشور، گفت: انحصار در واردات نهاده‌های دامی به معنای اینکه "ورود رقبا به واردات نهاده های دامی ممنوع است"، نیست اما برخی از واردکنندگان کلان با ارتباطات گسترده که با کشورهای تولید کننده نهاده های دامی دارند به نوعی بازار وارداتی نهاده‌های دامی را بدست می گیرند و با این اوصاف واردکنندگان خرد و ضعیف توان ورود به فضای رقابتی با وارد کنندگان کلان نهاده های دامی را از دست می دهند.
عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس، یادآورشد: خارج شدن رقبا از بازار نهاده های دامی با دامپینگ دور ازذهن نیست و این در حالی است که ایجاد محدودیت برای افرادی که توان بالایی در واردات نهاده های دامی دارند، اهرمی برای ورود واردکنندگان خرد به بازار نهاده های دامی به شمار می آید، بطور مثال باید سقفی برای میزان واردات نهاده های دامی در نظرگرفته شود تا فضا برای ورود واردات کنندگان خرد نهاده‌های دامی نیز مهیا شود.
ارتقاء توان واردکنندگان خرد نهاده های دامی با افزایش دیپلماسی ارتباطی
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: برای ارتقاء توان واردکنندگان خرد نهاده های دامی باید دیپلماسی ارتباطی با کشورهای تولید کننده نهادهای دامی توسعه یابد و این در حالی است که برای افزایش توان رقابتی واردکنندگان خرد نهاده های دامی برای حضور در بازار های بین المللی نهادهای دامی باید تسهیلات ویژه در اختیار تولید کنندگان خرد نهاده های دامی قرار بگیرد.
وی ادامه داد: ایجاد محدودیت برای افرادی که توان بالای در واردات نهاده های دامی دارند، می تواند فضا را برای ورود دیگر رقبا در بازار نهاده های دامی مهیا کند، بطور مثال سقفی برای میزان واردات نهاده های دامی در نظر گرفته شود تا فضا برای وارد کنندگان خرد نیز در این عرصه مهیا شود.
واردکنندگان خرد نهاده های دامی توان رقابت در بازار وارداتی را ندارند
عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه قدرت بالای لابی گری بازار وارداتی نهاده های دامی در اختیار برخی از وارد کنندگان قدرتمند قرار می دهد، یادآورشد:ممنوعیت برای ورود اشخاص به چرخه واردات نهاده های دامی وجود ندارد اما واردکننده ضعیف توان رقابت با واردکنندگان توانمند را ندارد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : برخی واردات چی ها چگونه اختیار بازار نهاده های دامی را در دست می گیرند؟

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir