امروز شنبه 29 مرداد 1401 ساعت 09:19:58

دوربین خبر

کد مطلب : 502 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 فروردین 1396 -ساعت : 11:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دوربین خبر پای حرف مردم در سفر رئیس جمهور"آمدن و رفتن ها انتخاباتی نباشد رسیدگی به مشکلات را خواهانیم"

دوربین خبر پای حرف مردم در سفر رئیس جمهور"آمدن و رفتن ها انتخاباتی نباشد رسیدگی به مشکلات را خواهانیم"

به گزارش دوربین خبر،در حالی‌ که تا انتخابات کمتر از 40 روز زمان باقی مانده اما در آستانه سفر ریاست جمهور به مازندران مردمان تولیدکننده و فعالان اقتصادی مازندران خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی و تولیدی و اشتغال و مهار تورم در استان هستند.

به گزارش دوربین خبر،

به گزارش دوربین خبر،

جمعی از مردم و باغداران استان در آستانه سفر به رئیس جمهور گفتند: امیدواریم در این سفر وعده‌های مسئولان به ویژه در تامین اعتبارات مرکبات و محصولات خسارت دیده محقق شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، در حالی‌ که تا انتخابات کمتر از 40 روز زمان باقی مانده اما در آستانه سفر ریاست جمهور به مازندران مردمان تولیدکننده و فعالان اقتصادی مازندران خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی و تولیدی و اشتغال و مهار تورم در استان هستند.

این روزها که رفته رفته به انتخابات نزدیک می‌شویم پیش از هر چیز هر گونه تغییر و تحول در آمد و رفت بزرگان و مدیران شهری و کشوری شائبه انتخاباتی بودن را در ذهن متبادر می‌کند.

برای آنان که در مسلک سیاسی فعال بوده و یا برای آنان که در زمینه سیاست می‌خواهند دستی بر آتش داشته باشند این آمدن و رفتن‌ها خود سکویی است برای پیشرفت اما در نظر مردم که این روزها بیشتر از گذشته و حساس‌تر از همیشه به عملکردها و رفتارها حساس شد و وضعیت معنا و مفهومی دیگر دارد.

مازندران میزبان سفر ریاست جمهور خواهد بود تا ضمن راه‌اندازی طرح‌ها به ارزش سه هزار میلیارد تومان امکان رسیدگی به مشکلات نیز فراهم شود.

توجه به توسعه صنایع تبدیلی

مازندران با ظرفیت‌های بالقوه و بالا در زمینه تولید انواع محصولات تولیدی و انواع محصولاتی که در تامین غذا و محصولات استراتژیک موثر است جایگاهی ممتاز در کشور دارد اما به رغم همه ظرفیت‌های طبیعی و تولیدی و با وجود نیروی انسانی پرتوان مشکلات متعدد در زمینه کشاورزی و تولیدی وجود دارد که رسیدگی به آن برای مردم منطقه حائز اهمیت است.

در حالی‌ که مازندران از نبود کارخانجات مکمل و هم راستا با تولیدات استراتراتزیک مانند برنج، مرکبات و سایر محصولات اساسی نظیر دانه‌های روغنی رنج می‌برد و در بسیاری از مناطق به دلیل نبود کارخانجات روند تولید زیر چتر ناامیدی رفته است در آستانه سفر ریاست جمهور به مازندران مردم استان در گفت‌وگو با تسنیم به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

حسین صبوری از کشاورزان خرده پا در منطقه شرق مازندران است که بیش از پنج هزار مترمربع زمین کشاورزی دارد و با کشت مرکبات نیاز خانواده خود را تامین می‌کند.

وی با اشاره به بارش برف و خسارت سنگین و جبران ناپذیر گفت: در ازای محصولات آسیب دیده مرکبات هنوز وصول مطالبات انجام نشده و با توجه به در پیش بودن فصل زراعی بهار برای تصمیم‌گیری و کشت دیگر محصولات نیز با تامین نقدینگی روبه‌رو هستیم.

مختاری نیز یکی دیگر از فعالان در صنعت چاپ است و با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر به شدت بسیاری از فعالان این صنعت به دلیل وجود بدهی‌های مختلف به بانک با ورشکستگی روبه‌رو شدند تصریح کرد: در این سال‌ها بر تعداد بدهکاران بانکی اضافه شده است.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی به مشکلات بانک‌ها خواستار رفع مشکلات در این زمینه شد.

حسن‌پور یکی دیگر از تولیدکنندگان در زمینه مرغداری در مازندران است و با اشاره به وجود مخاطرات تولیدی در زمینه حرفه خود می‌گوید: متناسب نبودن قیمت نهاده‌های دامی برای پرورش طیور که منجر به تولید گوشت سفید می‌شود و تاثیر مهمی بر امنیت غذایی دارد در برخی از زمان‌های تولید، تولیدکنندگان مازندران را مجبور کرده است تا بیشتر از وزن استاندارد تولید محصول داشته باشند در حالی‌ که بازار تقاضا به میزان تولید نیست و در این زمینه تنظیم بازار مناسبی در مازندران انجام نشده است.

عدم نظارت جامع بر تظنیم بازار

آزادپور از دیگر شهروندان مازندرانی است که در گفت‌وگو با تسنیم نبود نظارت‌های جامع در خصوص بازار و تنظیم مقرارتی که بتواند تورم را به ویژه در مورد اقلام اساسی کنترل کند سبب شده تا اقشار مردم به ویژه افراد آسیب‌پذیر در تامین کالاهای اساسی با چالش روبرو شوند.

باکویی نیز شهروند دیگری است که با انتقاد از رویکرد منفعالانه مسئولان در رسیدگی به مشکلات مردم در ادوار مختلف و دولت‌های گذشته و حال به سفر ریاست جمهور به مازندران اشاره کرد و افزود:ررفع مشکلات و پرهیز از هرگونه مشاجرات سیاسی و تشویش جامعه به علت قدرت یابی مسئولان از طیف‌های گوناگون مهمترین خواسته و مشکل مردم است و در این زمینه باید همه دست اندرکاران تلاش و همت خود را به‌کار بگیرند.

خانم اصغری نیز از کارمندان دولتی است و با اشاره به داشتن دو جوان جویای کار و در آستانه ازدواج، تصریح کرد: این بزرگ‌ترین مشکلی است که در مازندران وجود دارد و همه در خانه خود از بیکاری جوانان رنج می‌برند و اگر به درستی از این جوانان استفاده نشود و دولت در این زمینه لازم است اقدامی انجام دهد تا فشار از روی خانواده‌ها کم شود.

وی مازندران را سرشار از ظرفیت‌های کار می‌داند و می‌گوید: چه کسانی واقعا مسئول ایجاد اشتغال هستند. اینکه دائم توپ به زمین مردم انداخته شود و دائم دولت و همه افراد تاثیرگذار از مردم که قدرت بالایی در حمایت مالی فرزندان و ایجاد اشتغال ندارند انتظار داشته باشند درست نیست.

احسان نیز از دیگر جوانانی است که به تازگی متاهل شده و با بیان اینکه هیچ اشتغالی ندارد، افزود: با وجود تحصیلات، اشتغال وجود ندارد و یا اگر هم اشتغالی است توسط افراد رانت خوار و دارای مناصب خاص اشغال می‌شود و این تهدید بزرگ به شمار می آید.

وی با بیان اینکه بنرهای مختلف در استقبال از سفر ریاست جمهور به مازندران در شهرهای غرب و شرق مازندران نصب شده است، افزود: این سفرها نباید صرفا در آستانه انتخابات با شور خاص برگزار و باید در همه برهه‌ها در رفع مشکلات مردم تلاش کرد و امیدواریم در این سفر وعده‌های مسولان به ویژه در تامین اعتبارات مرکبات و محصولات خسارت دیده محقق شود.

تامین زیرساخت توسعه گردشگری در غرب استان

نائیجی نیز ساکن غرب مازندران است و با اشاره به نبود امکانات متناسب با حضور مستمر گردشگران در غرب مازندران، وضعیت اشتغال، رسیدگی نکردن به وضعیت کشاورزان منطقه و نبود صنایع مناسب با حرفه صیادی و کشاورزی مردم را از مشکلات اساسی بر می شمارد.

شیخی از سورتینگ داران مازندرانی است و با اشاره به خسارت بالا به فعالان ذخیره‌سازی مازندران و درگیر شدن هم صنفی‌های سورتینگ دار براثر صدور چک برای خرید مرکبات از باغداران مازندران و حمایت‌های ناکافی، خواستار رسیدگی مشکلات در این حوزه است.

استاندار مازندران نیز در آخرین جلسه ای که با حضور همه مدیران استانی در ساری برگزار شده بود با بیان اینکه در اسرع وقت مطالبات همه باغداران انجام می‌شود، گفت: همه تلاش‌ها تا پیش از بحران برف برای مدیریت هرچه بهتر خرید مرکبات از باغدارن انجام شده و در زمینه صادرات مرکبات نیز اقدام شد.

آغاز پرداخت خسارات باغداران مرکبات

ربیع فلاح افزود: متاسفانه با بارش برف سنگین و خسارت‌های سهمگین گزارش‌های متعدد و جامع با حضور مسئولان و نمایندگان مازندران و مسئولان تراز اول دولت انجام شد و پرداخت خسارت به باغداران از در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مازندران و ظرفیت‌های آن به درستی توسط تیم‌های کارشناسی رصد شده است، افزود: هزار و 92 پرونده پرداختی تسهیلات در مازندران داشتیم و مازندران در این زمینه از نظر تعداد پرداخت به متقاضیانی که در زمینه تولید قصد فعالیت داشتند رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

فلاح با تاکید بر سفر ریاست جمهور به مازندران، تصریح کرد: ریاست جمهور علاقه‌مند بودند تا از غرب مازندران بازدید داشته باشند و در این سفر راه‌اندازی پروژه‌های مختلف عمرانی، آموزشی و کشاورزی برنامه‌ریزی شده است.

 

گزارش از سمیه فقیه


دوربین خبر پای حرف مردم در سفر رئیس جمهور"آمدن و رفتن ها انتخاباتی نباشد رسیدگی به مشکلات را خواهانیم"

دوربین خبر پای حرف مردم در سفر رئیس جمهور"آمدن و رفتن ها انتخاباتی نباشد رسیدگی به مشکلات را خواهانیم"لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دوربین خبر پای حرف مردم در سفر رئیس جمهور"آمدن و رفتن ها انتخاباتی نباشد رسیدگی به مشکلات را خواهانیم"

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir