امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 12:31:37

دوربین خبر

کد مطلب : 5104 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آبان 1396 -ساعت : 16:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخابات شورای دانش آموزی مازندران همزمان در همه مدارس برگزار شد

شعبانی معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش مازندران:

انتخابات شورای دانش آموزی مازندران همزمان در همه مدارس برگزار شد

به گزارش دوربین خبر،

برگزاری بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس استان مازندران بصورت نمادین در هنرستان فنی ایثار شهرستان جویبار برگزار شد 

بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس استان مازندران بصورت نمادین در هنرستان فنی ایثار شهرستان جویباروبا حضور شعبانی معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان جویبار، بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی همزمان در مدارس استان مازندران وبصورت نمادین در هنرستان فنی ایثار شهرستان جویباروبا حضور شعبانی معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان مازندران وجمعی از مسئولین شهری برگزار شد.

شعبانی معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان مازندران با بیان اینکه بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور در استان مازندران برگزار شده است، گفت: این انتخابات بصورت همزمان درمدارس سراسر استان مازندران درروز چهارشنبه سوم آبان برگزارشد.

وی با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود: برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید دانش آموزان خود را برای آینده آماده کنندکه در این زمینه باید خودباوری مسئولیت پذیری دانش‌آموزان ارتقا یابد

این گزارش می افزاید: شعبانی معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان مازندران در برگزاری بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی استان مازندران با بیان اینکه دانش‌آموزان نقش مهمی در عرصه‌‌های مختلف اجتماع دارند اظهار داشت: برای حضور دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان در عرصه‌های مختلف جامعه آماده‌سازی آنان امری مهم است که شورای دانش آموزی فرصت سهیم شدن این آینده‌سازان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و آمادگی برای حضور در این عرصه‌ها را ایجاد می‌کند.

شعبانی افزود: از اهداف مهم شورای دانش آموزی پیشنهاد به مدیر مدرسه و مشارکت در فعالیت های آموزش و پرورش و اجرایی آموزشگاه ، همکاری در برنامه ریزی و اجرای مناسبت های مختلف اعم از نشریه، امور اردویی و نمازجماعت، همکاری و تقویت هویت دینی، انقلابی و ملی دانش آموزان وارج نهادن به شخصیت و کرامت دانش آموزان و اولیای مدرسه و تقویت اعتماد به نفس و خودباوری می باشد.

اصغر رحیمی مدیر آموزش وپرورش شهرستان جویبار ضمن خوشامد گویی به حضار وتسلیت به مناسبت شهادت حضرت رقیه و تاکید بر تمرین وظیفه شناسی دانش‌آموزان در انتخابات شورای دانش‌آموزی افزود: انتخابات شورای دانش آموزی تمرینی برای مشارکت‌های اجتماعی دانش‌آموزان، یادگیری انتخاب درست و تمرینی برای وظیفه شناسی دانش‌آموزان است و باید از این فرصت بهره لازم برده شود ,شورای دانش آموزی در مدرسه نقش همراه وکمک کاربا مدیر مدرسه را ایفا می‌کند.

گفتنی است:بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور در مدارس استان مازندران برگزار شده و12 هزار وهشتصد دانش آموز شهرستان جویبار در 124 مدرسه در انتخابات شورای دانش آموزی شرکت کردند.

رحیمی مدیرآموزش و پرورش شهرستان جویباربا بیان اینکه این انتخابات نوید بخش برنامه‌های توسعه‌ای آینده است خاطر نشان کرد: این انتخابات برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان بتوانند برای توسعه جامعه برنامه‌ریزی کنند و دو برنامه کوتاه مدت وبلند مدت را نوید می‌دهد. وبرنامه کوتاه مدت به عنوان مشاوران و همراهان مدیر و به عنوان تصمیم گیرنده در اموراجرایی مدرسه و بهتر اجرا شدن فعالیت‌های مدارس و در برنامه‌های بلند مدت بار سنگین آینده جامعه بر دوش دانش آموزان است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : انتخابات شورای دانش آموزی مازندران همزمان در همه مدارس برگزار شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir