امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09:57:15

دوربین خبر

کد مطلب : 5202 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آبان 1396 -ساعت : 22:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سامانه خدمت رسانی مددجویان در بستر دولت همراه«USSD » رونمایی شد

محسنی بند پی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور:

سامانه خدمت رسانی مددجویان در بستر دولت همراه«USSD » رونمایی شد

به گزارش دوربین خبر،

رونمایی از سامانه خدمت رسانی مددجویان در بستر دولت همراهUSSD با حضور دکتر انوشیروان محسنی بند پی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور
دکتر انوشیروان محسنی بندپی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزستی کشور با اشاره به اهمیت فناوری اطلاعات،ارتباطات در حوزه بهزیستی گفت: چنانچه کشوری از این فناوری بهره مند نشود آن کشور دچار عقب ماندگی و کاهش راندمان کاری خواهد شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ، سامانه خدمت رسانی مددجویان در بستر دولت همراهUSSD با حضور دکتر انوشیروان محسنی بند پی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ، دکتر اشتریان دبیر کمسیون امور اجتماعی دولت الکترونیک ، دکتر بریمانی رئیس مرکز فناوری اطلاعات ، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور ، دکتر عباسی مشاور رئیس در امور بانوان و دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران در مجتمع فرهنگی آموزشی شهید بهشتی خزرآباد ساری رونمایی شد . 

دکتر انوشیروان محسنی بندپی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزستی کشور با اشاره به اهمیت فناوری اطلاعات،ارتباطات در حوزه بهزیستی گفت: چنانچه کشوری از این فناوری بهره مند نشود آن کشور دچار عقب ماندگی و کاهش راندمان کاری خواهد شد.

دکتر محسنی افزود: گسترش این تکنولوژی در دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفت و منجر به افزایش شفاف سازی،دسترسی،پاسخگویی و رضایتمندی و همچنین فراگیر شدن فناوری شد.

معاون وزیر ورئیس سازمان بهزیستی افزود: عصر امروز عصر تکنولوژی و ارتباطات است که باید خود را در مسیر رشد و تکنولوژی قراردهیم درغیر این صورت موجب عقب ماندگی جامعه می شود  که این همایش فرصتی برای کسب دستاورد علمی است تا در زمینه  اقدام و عمل موفق باشیم.

وی بیان کرد:اگر از جهان امروز عقب بمانیم از پیشرفت جا می مانیم و یا اثربخشی و کارکرد عملکرد ما کاهش می یابد که فکر دولت الکترونیک و ساماندهی مدیریت دولتی جهت اثربخشی شفاف سازی نقش مهمی دارد که سازمان بهزیستی کشور در توسعه تکنولوژی و داده های جدید خود را وفق داد. 

دکتر محسنی اظهار داشت :کاهش آلودگی زیست محیطی،کاهش رفت و آمد برای افراد از مزایای فناوری اطلاعات ارتباطات و تحول اداری است  که باید نسبت به تولید اطلاعات و شواهد دقت شود و کارها روان سازی شود تا از گسترش تکنولوژی وتجهیز کردن اطلاعات و ارتباطات جهت خدمات مطلوب استفاده کنیم. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:ضرورت ، ايجاب مي كند که سازمان بهزیستی در همه زمينه ها پيشرو باشد، مخصوصا بحث تحول اداري و بحث استفاده از ابزارهاي روز و توسعه فعاليتهاي مربوط به آي تي در سازمانهاي بهزيستي كه بايد مورد توجه قرار گیرد.

 
وی گفت:با آنکه پیشگیری از معلولیت از وظائف  بهزیستی نیست اما تلاش می کنیم با این اطلاعات و آماربه سیاست گذاری درست برسیم و نقشه راه را به درستی عمل کنیم.

دکتر محسنی بند پی از رونمایی سامانه خدمت رسانی مددجویان در بستر دولت همراه«USSD » خبر داد و اظهار داشت : سامانه خدمت رسانی مددجویان در بستر دولت همراه برای پایش مستمر خدمات و وضعیت مددجویان هم از طریق بهزیستی و هم توسط خود مددجو فعالیت خواهد کرد. 

وی گفت: مزیت این طرح روش های دسترسی آسان به اطلاعات و خدمات مددجویی حتی از طریق گوشی های همراه غیر هوشمند، ایجاد زیر ساخت مناسب برای استقرار دولت همراه و هزینه پایین استفاده از خدمات است.    
      
دکتر محسنی افزود سامانه استعلام مددجو(ussd) ارائه خدمات الکترونیکی به جامعه هدف بهزیستی است که مددجویان بهزیستی می توانند با شماره گیری#123*4* از خدمات بهزیستی بهره مند شوند.

 
 در ادامه دکتر اشتریان دبیر کمیسیون امور اجتماعی دولت الکترونیک گفت: اطلاعات و داده ها جزء ثروت ملی و انحصاری جامعه است که باید از آن استفاده درست شود و مفهوم آن را به درستی نهادینه کنیم.

دکتر اشتریان افزود: دانش مدیریتی،زیستی و پزشکی و دیگر دانش ها غنی می شود که با سطوح دسترسی می توان پژوهشگران و دانشمندان از این آمارو اطلاعات جهت تحلیل و آنالیز استفاده کنند.

وی تصریح کرد:وظیفه ملی ماست تا به مقوله فناوری اطلاعات و ارتباطات بپردازیم و همچنین برای توسعه باید اخلاق حرفه ای و شرافت کاری را در سازمان افزایش دهیم که یکی از اشکالات، نداشتن تعامل ارائه اطلاعات از سایر دستگاها با این نهاد است که این امر باید میان دستگاهای اجرایی نهادینه شود.

دکتر اشتریان گفت:مفهوم جدید عدالت سایبری در حوزه فناوری اطلاعات در دسترس بودن  و دسترس پذیر بودن اطلاعات مددجویان بهزیستی است که در برنامه ششم این امر اجرا می شود.

وی بیان کرد: جمع آوری اطلاعات و آمار از حالت سنتی خارج شده و نوین شده که بدانیم علاوه بر فعالیتهای حوزه توانمندسازی مددجویان به این امرمهم در دسترس بودن توجه کنیم.

دکتر اشتریان بیان کرد: در زمینه دولت الکترونیک همه ما مسئول هستیم که باید به معماری اطلاعات،معماری داده و معماری سازمانی توجه شود.

دبیرکمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک گفت: یکی دیگر از مشکلات امروز ما عدم شفافیت لازم دادهاست که  در حوزه سیاست گذاری باید نسبت به پالایش دادها حساس باشیم.

 گفتنی است دراین همایش از 2سامانه خدمت رسانی مددجویان در بستر دولت همراه«USSD » و مجوز استفاده از بانک اطلاعات سازمان برای شرکتهای هواپیمایی رونمایی شد . 
 
منبع خبر: روابط عمومی اداره کل بهزیستی لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : سامانه خدمت رسانی مددجویان در بستر دولت همراه«USSD » رونمایی شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir