امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 14:43:35

دوربین خبر

کد مطلب : 529 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 فروردین 1396 -ساعت : 19:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
محافظین این خبر را به آقای رییس جمهور برسانند...

انتشار

محافظین این خبر را به آقای رییس جمهور برسانند...

مجتبی زارعی فعال سیاسی و عضو مجمع دیده بان شفافیت مازندران در یادداشتی خطاب به رئیس جمهور همزمان با سفر رئیس جمهور گفت:آقای رییس جمهور ! دیر آمدید ! اما بیایید ! اما نه برای جشن و سازو دهل و دیدن نمایش یک گروه حرفه ای اجرای مراسمات عروسی و عزا بلکه برای سر سلامتی ! با دوربین خبر این یادداشت را دنبال کنید...

به گزارش دوربین خبر،
«« محافظین این خبر را به آقای رییس جمهور برسانند »»
سلام آقای رییس جمهور ! اینجا ساری است مرکز دیار علویان ! دیر آمدید ولی خوش آمدید ! ۱۳ رجب سال سه سال پیش بود ؛ یکی از مدیران حوزه ی عمومی،  بنا بود با مهارتی که در اردوکشی خیابانی دارد کاری کند تا بخشی از نوچگانش  که مجموعا  سابقه ی شرارت شان  علیه قانون دراسناد استانی و   وزارت کشور مضبوط است  استاندار دولت تدبیر و امید را  با لباس زنانه از استان  اخراج کنند ؛ سکوتی بر مرکز استان حاکم شده بود  اما جوانان انقلابی و ولایی شهر که از قضا به جناب عالی هم رأی نداده بودند خروشیدند و علیه شورش گروهی موسوم به عمل گرایان  قیام کردند و تهدید به اردوکشی خیابانی علیه دولت را با سلاح قلم و عقل و دلالت به قانون بر باد دادند  پس از قیام این جوانان بود که تازه فرمانداران دولت جناب عالی در  برخی  شهرستان از جمله قائمشهر ، میاندرود ، سواد کوه ، نیروی انتظامی استان و  مدیر محترم پژوهش استانداری علیه آن   لمپنیسم شورشگر به میدان آمدند ! آقای رییس جمهور ! ما همان کردیم   که در گذشته با سید محمد خاتمی کردیم ؛ دانشکده فنی دانشگاه تهران را که  یادتان هست ! شما آن وقت بر ریاست شورای عالی امنیت ملی تکیه زده بودید ؛ برخی دوم خردادیان ساختار شکن  می خواستند رییس جمهور قانوتی را کتک بزنند ، حمله کرده بودند ، اشیاء بود که به سمت وی پرت می شد  اما جوانان ولایی مخالف رییس جمهور وقت ، سینه سپر  کردند و حاضر شدند با  کمربندی  امنیتی ، انتحاری های کنترل از راه دور  برخی فرماندهان آشوبگر دوم خرداد را مهار کنند ؛ اما آقای رییس جمهور شنیده شده، گویا اینک‌ و در آستانه ی انتخابات دوازدهم ، مشکله فقدان  جمعیت استقبال کننده در استان به موضوع بغرنجی تبدیل شده و کار به قربانی کردن نمایندگان عالی دولت در استان و مرکز استان در مقابل همان لمپنیسم شورشگر  منجر شده است ؛ گو اینکه شنیده شده است یکی از نمایندگان ساروی مجلس شورای اسلامی در هماهنگی با یک وزیری از وزرای   دولت ، مصوبه ی شورای تأمین استان را در مهار گروهی که پیش تر نامشان را بردم  دور زده و  حکم به حلیت اجتماعاتی غیر قانونی  در ساری دادند تا شاید کادر  دوربین ها جمعییت استقبال کننده از ریاست محترم جمهوری را پر پیمان نشان دهند !؟  جناب عالی نیک می دانید که اگر چنین باشد  طنازان پس از مشاهده ی این یک بام و دوهوایی،  دهها  طنزنامه را در مذمت دولت تدبیر و امید تولید خواهند کرد ! وانگهی یادتان هست کارگزاران و همسویان شما  با تصمیم  دادستان محترم  مشهد در باره لغو مراسم یکی از سخنرانان حامی شما  چه ها  که نکرده و چه تهمت ها که به آیت الله علم الهدی وارد نساختند ؛خب  ! اکنون  چرادر ساری و گویا  بی اطلاع شما مصوبه ی شورای تأمین مرکز استان که برای مهار شرارت  یک گروه( که از سر تیم حفاظت جناب عالی می خواهم هم اکنون بدون توجه به لابی ها و تلفن ها و لا پوشانی ها فقط با یک تماس فوری از سوابق شرارت گروه و فرد موصوف  در سوابق شورای امنیت کشور اطلاع یابند) علیه  قانونگرایی به قوه ی تدبیر متوسل شد دور زده می شود !؟ آیا جناب عالی حاضرید صرفا برای نمایش  کثرت جمعیت در جلوی تریبون ، قانون را و قوه ی عاقله و قانون خِرد را و نیز  استانداران و فرمانداران خود را به قربانگاه ببرید!؟
 آقای رییس جمهور! یادتان هست در باره ی کنسرت ها کشور را تا لبه ی پرتگاه بردید فقط با این توجیه که اجتماعات قانونی را پاس می دارید !؟ اکنون بر مبنای مبانی نظری دولت تدبیر و امید می گویم و اکنون بر اساس مولفه های جامعه ی مدنی و صد البته بر مبنای مصوبه شورای تامین امنیت مرکز استان  در غیر قانونی بودن مراسم استادیوم شهید متقی ؛ حضور شما در این مکان غیر قانونی است ؛ زیرا ساری قریب به دویست کاندیدای شورای شهر دارد که برای رقابت های شورای پنجم آماده می شوند اما اسناد و تبلیغات گویای آن است که علائم و نمادها و شعارهای ذینفعان یک گروه همسوی شما و آنهم در مخالفت با مصوبه ی شورای تامین مرکز استان در استادیوم اجتماع نموده و به حضور ولو چند دقیقه ای شما دل خوش کردند !؟ در این بین گویا رسانه های عاقل اصلاح طلب و فرمانداران و استاندار این دولت ، درمانده از قدرت لابی اقتدار گرایان و لایه ای از اطرافیان شما ،  منتظرند ببینند که آیا  «کنسرت بهانه است ! کم و زیاد آدم ها اصل است » یا حقیقتا شما طرفدار قانون هستید ؛ اگر چه در اجتماع این گروه در ساری بیایید یا نیایید نمایش بی قانونی این روزهای  ساری و دور زدن مصوبات شورای تامین از سوی لابی ها  ، اعتبار عدالت و انصاف دولت تان را نزد قریب به ۲۰۰ نفر از کاندیدا ها خدشه دار ساخته است  اگر در این اجتماع غیر عادلانه حضور یابید که باید ۱۸۱ کاندیدا ی شورای شهر ساری را به جایگاه دعوت کنید تا در این واپسین روزهای مانده به انتخابات شورا ی پنجم از فرصتی برابر استفاده کنند  و اگر به ساری

...بیایید و این ۱۸۱ فرهیخته را به جایگاه فرا نخوانید خوب می دانید که اگر بطور میانگین هریک از آن ۱۸۱ نفر فقط از  دو هزار رأی در شهرستان ساری برخوردار باشند می شود ۳۶۲ هزار رأی ! ونیز  نیک می دانید که حضرت عالی ریاست بر این جمهوری  پهناور را مدیون فقط ۲۷۱ هزار رأی تعیین کننده در دور نخست انتخابات یازدهم هستید !؟حال خود دانید !
آقای رییس جمهور ! البته خوش نداشتم که نیازبغرنج این روزهای تان را به کم و زیاد کف زنندگان و هورا کشندگان به رخ شما بکشم ولی چه کنیم که این قانون دموکراسی است و اکنون می دانم که چه بسا  دست و دل تان از کم و زیاد جمعیت می لرزد اما می خواهم  مستحضر باشید ما منتقدین هم ،  آن حماسه ی حضور را در مسجد جامع ساری که  برای شما آفریده شد گرامی می داریم چون آن جمعیت از برادران ، خواهران و دوستان ما بودند  اما  بر سبیل مشابهت با خوانش آن هنر مند می گویم کجایند آن مردم ! کو آن کاسب ! کو آن کارگر !  کجاست آن زمین و زراعت ! کو آن برنج و کجاست آن  پرتقال پر محصول شمال در  قصه های کودک ! کجاست آن زمین به یغما رفته  !؟   کجاست آن جوان و کجاست آن خانه های پرجنب  و جوش!  کجاست  آن جمع عظیم مسجد جامع !؟ و کجاست آن عزم قدیمی شما برای حضور در همان مسجد ! ؛   آن آدم ها رفتند و فقط خاطره ای یا جلوه ای  از شور و نشاط و یادی از باغداری و کسب و کار مانده است !؟ اینجا مازندران اما نه ،  بقول  حداد عادل،  اینجا مازندران اما  خیابانی است در فرمانیه و زعفرانیه ! شهری است در قرق برندها ! محله ای در شمال تهران !؟
آقای رییس جمهور ! دیر آمدید ! اما بیایید ! اما نه برای جشن و سازو دهل و دیدن نمایش یک گروه حرفه ای اجرای مراسمات عروسی و عزا بلکه  برای سر سلامتی ! بیایید و فاتحه ای برای رفتگان ما که  نام بردمشان بخوانید ! اما حداقل حرمت استاندار همسو با خود و مرحوم رفسنجانی  و نیز شأن  فرماندار اصلاح طلب تان را نگه دارید تا  اگر فلاحت و صناعت مان در استان مُرد بلکه مروت و جوانمردی از بین نرود .
مجتبی زارعی عضو هیأت علمی اندیشه سیاسی اسلام / دانشگاه تربیت مدرس

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : محافظین این خبر را به آقای رییس جمهور برسانند...

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir