امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 04:18:03

دوربین خبر

کد مطلب : 544 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 فروردین 1396 -ساعت : 19:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهدای خان طومان در صحیفه ایثار زینب (س)آیه حماسه و مقاومت شدند

در رسای عشق آفرینان خان طومان به یاد "بانو"...

شهدای خان طومان در صحیفه ایثار زینب (س)آیه حماسه و مقاومت شدند

به گزارش دوربین خبر این روزها که مصادف با ایام شهادت شهدای پرافتخار خان طومان است در رسای بانوی دمشق و همزمان با سالروز عروج ملکوتی اش دل گره می خورد تا آسمان خونبار شام بلا...آنجا که برای دفاع از حریم اهل بیت جانان مرثیه زینب در آزادی را با شهادت بلند نجوا کردند...

به گزارش دوربین خبر

شهدای خان طومان در صحیفه ایثار زینب (س)آیه حماسه و مقاومت شدند


➖ قامت خیمه عباس(س) که خم شد یک تنه داغ کهنه پیراهن ، خیمه های سوخته ،پای پرآبله سه ساله، ضربه های تازیانه و گهواره خالی شیرخواره را به جان خرید و با دستانی بسته بیرق حسین(ع) را بدست گرفت .

زنگ قافله به صدا در آمده است ، مرکب ها آماده رفتن به شام پربلا شدند. حرامیان به تماشا نشسته بودند. زینب بود و یک کربلا تنهایی با نگاهی منتظر به علقمه بر هودجی از خون گلوی برادر رهسپار دروازه ساعات شد.

یک زینب بود و چهل وادی منزل به منزل در اوج مصیبت با راس های بریده روی نیزه. عشق حسین(ع) را با شیر از مادری پهلوی شکسته گرفته بود ،حال  بی حسین (ع)  در دشت نینوا ایستاده بر بلندای صبر در انتظار علمدارانی است که در پیشکش کردن جان شان برای پسر فاطمه (س) از هم سبقت می گیرند.


مردانی به  قد قامت صلاة عاشورا از نسل مدافعان حریم آل الله که برای به اهتزاز نگه داشتن پرچم «أین المنتقم»  همچون ستاره های درخشان حرم زینبی در شب های تاریک خرابه های شام  به سوی دمشق بال گشودند.

شهدایی که «یا لیتنا کنا معک» گویان در خان طومان مظلومانه در بی نامی ،بدون  هیچ نشانی و حتی نه پیکری برای وداع در دفاع از حریم عقلیه بنی هاشم  در صحرای سوزناک ماندند تا حدیث دردهای اسارت را به جان بخرند.


در سالروز عطش انتظار برای پیکرهای به خون نشسته  در کرب و بلای خان طومان، دل های  بی تاب کودکان سرگشته  جان هستی را به آتش می کشد . دل مادران صبر  در این مصیبت سرخ می سوزد و پشت آسمان خم می شود برای آن علمدارانی که چه غریبانه  از شمالی ترین مهد دلیران  در صحیفه ایثار زینب(سلام الله علیها) جملگی آیه های  حماسه و مقاومت شدند تا مشعل های فروزان هدایت عالم را برای ظهور آن نورالله اعظم  بدست بگیرند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : شهدای خان طومان در صحیفه ایثار زینب (س)آیه حماسه و مقاومت شدند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir