امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 03:51:23

دوربین خبر

کد مطلب : 5499 -تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آبان 1396 -ساعت : 21:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
واقفان سلامت امید را به جامعه تزریق می کنند

دوربین خبر گزارش می دهد...

واقفان سلامت امید را به جامعه تزریق می کنند

به گزارش دوربین خبر،تقویم را ورق زدم و به فصل خزان رسیدم 25 آبان ماه شروع هفته وقف است وقفی که تا امروز تصور میکردم تنها بخشیدن ملک و مال است برای برگزاری مراسم های مذهبی و تعمیر و گاهی دست زوجی جوانی را در دست هم گذاشتن، اما برخی ها ثابت کردند که میتوان سلامتی را نیز وقف همنوعان کرد...

به گزارش دوربین خبر،

سارا فرهمندراد
گزارش مکتوب

ای که دستت می رسد ، دستی بگیر
واقفان مازندرانی مال خود را اینبار به نیت سلامت، قربة إلی الله وقف میکنند.
به امامزاده آمده بود با صورتی خیس از اشک و دستانی گره شده در ضریح، زیر لب زمزمه می کرد "یا من اسمه دوا و ذکره شفا یا من یجعل شفا فی ما یشاء.... " ناگهان دستی را روی شانه هایش حس کرد سرش را که برگرداند پیر سالخورده ای را دید که با لبخند نگاهش میکرد
پرسید چه شده که اینچنین غمگینی؟
گفت: هرچه میخوانم اللهم اشف کل مریض یاوری نمیبینم
پیر دوباره لبخندی زد و گفت: خدا در مکان های دور از انتظار به دست افرادی که انتظارش را نمی کشی و در مواقعی که تصورش را نمی کنی معجزه اش را نشانت خواهد داد.
به فکر فرو می رود شاید ناآگاه است از دست های خدا روی زمین، از انسانهایی که بی توقع می بخشند تا سهم بخشایش خود را از خدا بستانند ، مردمانی که دستی در دست خدا دارند و با دستی به خلق یاری می رسانند.
چند روزی نگذشته بود که عمل موفقیت آمیز کودکش دوباره چشمهایش را اسیر حلقه اشک کرد اما اینبار با قلبی پر امید و ممنون از درگاه حق که آفریده است بندگانی را که مال خود را وقف سلامت دیگران می کنند.
تقویم را ورق زدم و به فصل خزان رسیدم 25 آبان ماه شروع هفته وقف است وقفی که تا امروز تصور میکردم تنها بخشیدن ملک و مال است برای برگزاری مراسم های مذهبی و تعمیر و گاهی دست زوجی جوانی را در دست هم گذاشتن، اما برخی ها ثابت کردند که میتوان سلامتی را نیز وقف همنوعان کرد همانند مرد داستان ما که سال گذشته خانه باغ 600 متری خود را برای درمان بیماران سرطانی وقف کرد و نمی خواهد نامش برده شود .
وقتی از نیت قلبی اش میپرسم سرش را به سمت آسمان میکند و می گوید: برای رضای خدا و به شکرانه سلامت خود و خانواده‌ام زمین اجدادیم را به ارزش 3 میلیارد تومان وقف درمان بیمارانی کرده ام که دستشان خالیست و نگاهشان به دستهای بخشنده خداوند

مازندران سه موقوفه بزرگ سلامت دارد
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران می گوید موقوفات علینقی کنی در قائمشهر ، محمد باقر تاجر ساروی و میرزا مهدی خان اشرفی در بهشهر از جمله موقوفات بزرگ و قابل ذکر سلامت در مازندران به شمار می روند .
حجت الاسلام ابراهیم حیدری با بیان اینکه برای نخستین بار در استان هزینه ترخیص بیماران نیازمند در بیمارستان ولیعصر قائمشهر قرار است با کمک واقفان پرداخت شود، گفت: پرداخت هزینه ترخیص بیماران نیازمند در بیمارستانها می تواند باعث گسترش فرهنگ وقف سلامت در جامعه شود.
وی افزود: میزان این کمک های نقدی سه میلیارد و 500 میلیون ریال است که از درآمد موقوفه بزرگ علینقی کنی در قائمشهربرای ترخیص تعدادی از بیماران نیازمند در این مرکز درمانی در نظر گرفته شد .

واقفان سلامت کم نیستند
مازندران بیش از 14 هزار موقوفه دارد که براساس اعلام اداره کل اوقاف استان تعداد اندکی از این موقوفات با عنوان وقف سلامت هستند که در آمدهای آنها صرف هزینه درمان بیماران و تجهیز مراکز درمانی می شود .
اما داستان این وقف ها به همین جا ختم نمی شود، 25 آبان ماه در راه است و خیرین آماده وقف های جدید خود برای سلامت بیماران اگرچه اینجا نقطه ی شروع نیست، از 5 سال قبل تاکنون مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومن از محل درآمد موقوفه سلامت محمدباقر تاجر ساروی برای تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) ساری هزینه شد.
کمی که بیشتر درباره این وقف نورسیده جستجو کردم به افراد زیادی برخوردم که برای کمک های بزرگ و کوچک خود دوره هم جمع می شوند و قدم بر میدارند برای سلامتی همنوعانشان.
ازین میان میتوان به مجمع خیرین سلامت مازندران که خرداد ماه 89 با همت یاران هم استانی مان بنا شد اشاره کرد که اکنون میزبان 5 هزار خیر فعال در عرصه سلامت است.
دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد خیران سلامت مازندران طی سال‌های 89 تا 93 بالغ بر 51 میلیارد ریال در امر ساخت و افزایش بنای مراکز درمانی و بهداشتی، اهدای زمین، اهدای تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی به مراکز درمانی و بهداشتی استان مشارکت داشتند.
تجهیز مراکز بهداشتی درمانی چالوس و قائم‌شهر، اورژانس و بخش سی سی یو بیمارستان نور، ساختمان پایگاه بهداشتی درمانی بهشهر و آمل و احداث درمانگاه تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بخشی از تلاش‌های خیرین مازنی در حوزه سلامت شهرهای مازندران بوده است.
هفته وقف چهارم آذرماه به پایان می رسد اما چشمه ی وقف تا ابد جاری ست واقفانی که مال و ملک خود را برای شفای بیماران هبه میکنند ایمان دارند گرچه روزهای سخت دوام نمی آورند اما انسانهایی که در آن روزها یاری میرسانند هرگز فراموش نمی شوند. وقف پیوند عشق و ایمان است پس ! ای که دستت میرسد ، دستی بگیر
سارا فرهمندرادلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : واقفان سلامت امید را به جامعه تزریق می کنند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir