امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09:50:57

دوربین خبر

کد مطلب : 5543 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 آبان 1396 -ساعت : 23:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ضرورت شناسایی درآمدها راهکار کاهش هزینه/کارکرد  هزینه کرد در حوزه آموزش و پرورش در چارچوب قانونی

ضرورت شناسایی درآمدها راهکار کاهش هزینه/کارکرد هزینه کرد در حوزه آموزش و پرورش در چارچوب قانونی

به گزارش دوربین خبر،

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نشست معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی استان برگزار شد.
 سید علی قاسمی در این نشست که به منظور همکاری, هم اندیشی, توسعه منابع و مدیریت ,رشد دیدگاه مدیریت مالی, راهکار برای ایجاد درآمد, مسائل بیمه فرهنگیان و دیگر موارد در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد اظهار داشت,تغییر روش مدیریتی مطلوب در هر کاری منجر به پیشرفت می شود وباید دید مدیریتی به سمتی کشیده شود منابع تولید کنیم و هزینه ها باید متناسب منابع موردنظر باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران کارکرد هزینه ها را بر حسب چارچوب قانون برشمرد و تصریح کرد: اگر به دنبال مدیریت مالی اثربخش هستیم باید روی فرصت های قانونی تآمین منابع تمرکز کنیم.شاید این تآمین منابع جوابگوی اکثر مشکلات مالی نباشد اما بخشی را پاسخ می دهد .
این مسئول با اشاره به ضرورت شناسایی فرصت های قانونی تآمین منابع مالی خاطر نشان ساخت: با برنامه ریزی مدون در حوزه مالی از هدر رفت هزینه ها جلوگیری می کند چرا که هزینه های صورت گرفته باید در چارچوب و مطابق قانون باشد.

وی تولید و حفظ منابع را امری مهم در تآمین مالی عنوان کرد و ادامه داد: اگر روی منابع مالی نظارت داشته باشیم درآمدها در مسیر خودش حرکت می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه ۹۹ درصد اعتبارات استان صرف حقوق کارمندان می شود افزود: با جلوگیری از هدر رفت هزینه ها و تمرکز بر مدیریت منابع گامی در راستای بهبود امور آموزش وپرورش برداریم.
وی ادامه داد: رفتار سازمانی باید به گونه ای باشد هدف های سازمان به بهترین وجه تحقق یابد این امر نیازمند صرفه جویی و مدیریت هرینه ها است.

این مقام مسئول با تآکید بر انسجام سازمانی در آموزش بر منابع و هزینه اضافه کرد: با تشکیل کار گروهی ,تیمی , آشنایی با آیین نامه ها و قوانین مالی ,برگزاری کلاس های آموزشی برای مدیران و افرادی که با امور مالی در ارتباط هستند برای مدیریت منابع مالی تلاش کنیم.
وی اذعان داشت:در نظارت بر واحدهای تابعه بایددقت خاصی داشته باشیم چون هدف آسیب پذیری نیست بلکه جنبه هدایتی و راهنمایی باید داشته باشد تا شاهد بازده خوبی در نظارت مستمر باشیم .
ضرورت شناسایی درآمدها راهی برای کاهش هزینه ها است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ضرورت شناسایی درآمدها راهکار کاهش هزینه/کارکرد هزینه کرد در حوزه آموزش و پرورش در چارچوب قانونی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir