امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:35:20

دوربین خبر

کد مطلب : 574 -تاریخ انتشار : شنبه 26 فروردین 1396 -ساعت : 19:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تولید فصلنامه های پژوهشی علمی  در حوزه دین و دینداری وحقوق بشردوستانه

مدیر مازندرانی "روابط عمومی مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت" خبر داد :

تولید فصلنامه های پژوهشی علمی در حوزه دین و دینداری وحقوق بشردوستانه

رمضانی مدیرروابط عمومی مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت با اشاره به انتشار فصلنامه ای تخصصی در موسسه بین المللی توسعه صلح،فرهنگ و عقلانیت با هدف اشاعه فرهنگ دینی گفت:این نشریه ها به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، ترکی استانبولی و آذری نیز منتشر می شود.

به گزارش دوربین خبر،احمدرمضانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به انتشار نشریات تخصصی  مرکز بین المللی صلح،فرهنگ و عقلانیت اظهارداشت: مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت مجموعه‌ای مستقل و بهره مند از اساتید و فرهیختگان حوزه و دانشگاه می باشد که در تلاش است گامی در توسعه سه هدف بزرگ و اساسی صلح، فرهنگ و عقلانیت بردارد.

وی افزود: فعالیت های این مرکز در دو بخش پژوهشی و آموزشی پیگیری می‌شود. به گونه ای که بخش پژوهشی شامل نشر کتاب، مجلات علمی، برگزاری نشست‌های تخصصی، وبینار، همایش و مسابقات علمی پژوهشی است.

 رمضانی خاطرنشان کرد:در بخش آموزشی تربیتی مسائلی از جمله برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در موضوعات مرتبط با علوم انسانی و اسلامی پیگیری می شود.

رمضانی با بیان اینکه این مرکز دارای سه نشریه علمی اختصاصی در موضوعات فقهی، حقوقی و دینی می باشد، گفت: « دو فصلنامه مطالعات تطبیقی حقوق بشر»، « دو فصلنامه معارف فقه علوی » و « دو فصلنامه دین و دینداری » از جمله نشریات این مرکز بین المللی می باشند.

 مدیر اجرایی نشریات مرکز توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت با اشاره به "دو فصلنامه مطالعات تطبیقی حقوق بشر" افزود: این فصلنامه به مدیر مسئولی دکتر عابدین سیاحت اسفندیاری است و موضوعات پذیرش مقاله در این فصلنامه "حوزه مطالعات تطبیقی حقوق بشر"، "حقوق بشر دوستانه" و سایر موضوعات مرتبط با این نشریه به زبانهای فارسی، انگلیسی، عربی، ترکی استانبولی و آذری می باشد.

وبه گفته رمضانی « دو فصلنامه معارف فقه علوی » دومین نشریه تخصصی این مرکز به مدیرمسئولی دکتر حسین عندلیب است.

وی اظهارداشت: موضوعات پذیرش مقاله در این نشریه، "بررسی مسائل فقهی حقوقی"، "مطالعات تطبیقی مسائل فقهی حقوقی در مکتب اسلام و سایر مکاتب"، " مسائل مرتبط با فقه اجتماعی"، "فقه حکومتی"، "فقه تمدنی" و سایر موضوعات مرتبط عنوان کرد که به زبانهای فارسی، عربی و انگلیسی نیز پذیرش مقاله دارد.

احمد رمضانی «دو فصلنامه دین و دینداری» را از دیگر نشریات تخصصی این مرکز نامید و گفت: این دوفصلنامه به مدیر مسئولی محمود نظری و در موضوعات مرتبط با "فلسفه دین"، "دین پژوهی"، "علوم اسلامی و دینی" همچنین موضوعات بین رشته‌ای مرتبط با حوزه دین و دینداری مقالات را پذیرش می کند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانند به نشانی تارنمای مرکز بین المللی صلح، فرهنگ و عقلانیت (www.icpcr.com) بخش امور پژوهشی و نشریات مراجعه فرمایند.


منبع : خبرگزاری حوزه


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تولید فصلنامه های پژوهشی علمی در حوزه دین و دینداری وحقوق بشردوستانه

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir