امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 02:56:46

دوربین خبر

کد مطلب : 5899 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 آذر 1396 -ساعت : 23:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استاندار مازندران؛ امیدها و انتظارات

محمدباقر یوسف نیاپاشا، دکترای علوم سیاسی دانشگاه تهران/ مدرس دانشگاه

استاندار مازندران؛ امیدها و انتظارات

به گزارش دوربین خبر، انتصاب استاندار مازنداران مهندس محمد اسلامی با سوابق علمی و اجرایی کارآمد، موجب افزایش امید و اعتماد شهروندان و نخبگان سیاسی و اجتماعی استان مازندران به دولت تدبیر و امید شده است.

انتصاب استاندار مجرب و کارشناس موجب دلگرمی نخبگان دانشگاهی و اجرایی، مدیران و افرادی که خواهان ورود به عرصه های علمی و اجرایی هستند، می شود. امیدواریم؛ استاندار و مدیران اجرایی رویه ای شایسته در به کارگیری نیروها برای توسعه همه جانبه استان با برنامه مدون را مد نظر قرار دهند.
به کارگماردن مدیران جوان و شایسته در کنار افراد مجرب در مناصب مهم از حجم انتقادات به دولت کاسته و موجب افزایش اعتماد شهروندان به دولت می شود.
بررسی کارنامه اجرایی و علمی استاندار نشان از آن دارد که او از مشکلات و موانع حوزه اجرا اطلاع کامل دارد و این توانمندی را دارد تا با کمک مدیران، کارشناسان و مشاوران برای توسعه همه جانبه استان گام های اساسی بردارد.
بدون تردید با افزایش سطح امید و اعتماد، مردم استان مازندران انتظارات، توقعات و مطالباتی از استاندار به عنوان عالی ترین مقام اجرایی استان و نماینده عالی دولت دارند که اهم آنها عبارتند از:

1- دیدگاه باز و توجه موسع و همه جانبه به مطالبات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به طوری که با در نظر گرفتن منابع و امکانات همه خواسته ها با توجه به اهمیت و اولویت آنها در نظر گرفته شوند و مطالبه به حقی از نظر دور نماند.

2- خواسته های شهروندان به درستی طبقه بندی شوند، شاخص ها، معیارها و متغیرها معین گردد. مشکلات و موانع با کمک کارشناسان و خبرگان به درستی آسیب شناسی شوند. برای هر آسیبی و چالشی راه حل مناسب ارائه گردد تا مدیران در حوزه اجرا به کار گیرند.

3- استاندار به استفاده از نظرات کارشناسان و حلقه مشاوران اعتقاد داشته باشد. در برنامه ریزی ها با آنها مشورت کند. از مشاوران توانمند بهره گیرد تا او را در حل مسایل کلان و مهم استان یاری رسانند.

4- بسترسازی برای فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تا همه شهروندان بتوانند در محیطی امن و به دور از تنش و هیاهو به فعالیت خود ادامه دهند و مقدمات توسعه همه جانبه استان را فراهم کنند.

5- تعامل با نمایندگان مجلس، نخبگان سیاسی و اجرایی، احزاب، گروه ها و انجمن ها: استانداربه عنوان نماینده عالی دولت جهت توسعه همه جانبه در صورتی موفق می شود که با همه تعامل سازنده داشته باشد و در واقع شهروندان او را از جنس خود تصور کنند که مساعی لازم را برای حل مشکلات شان به کار می بندد.

6- حرکت در چارچوب قانون: در صورتی مردم براساس قوانین موضوعه و قانون اساسی عمل می کنند که شاهد و ناظر باشند، مسوولین و مدیران اجرایی در عمل برمبنای قانون گام بر می دارند.

موقعی امیدها و اعتماد تدوام می یابد که مطالبات و انتظارات شهروندان با توجه به منابع و امکانات به طور نسبی برآورده شود. در غیر این صورت امید به ناامیدی و اعتماد به بی اعتمادی گرایش می یابد. استاندار و مدیران اجرایی نیک بدانند در صورت عملکرد صحیح آنها مردم موانع و مشکلات را درک می کنند و جهت رفع آنها یاری شان می رسانند.

 محمدباقر یوسف نیاپاشا، دکترای علوم سیاسی دانشگاه تهران/ مدرس دانشگاهلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : استاندار مازندران؛ امیدها و انتظارات

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir