امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 20:05:05

دوربین خبر

کد مطلب : 5910 -تاریخ انتشار : جمعه 10 آذر 1396 -ساعت : 12:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دیدارهای دیپلماتیک کشاورزی ایران و آلمان با حضور شاعری سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از ‌آلمان:

دیدارهای دیپلماتیک کشاورزی ایران و آلمان با حضور شاعری سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی

به گزارش دوربین خبر،شاعری نماینده شرق مازندران و سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت:پایداری محیط زیست یکی از عوامل اقتدار کشورهاست و میز مذاکرات در آلمان با رویکرد تلاش در پایداری زیست محیطی ادامه خواهد یافت/بعد از سفر ادامه منع واردات برنج خارجی را دنبال می کنم.

به گزارش دوربین خبر

مقابله با كم آبى و حل مشكلات محيط زيست ايران و احياى درياچه اروميه، نجات زاينده رود و پيشگيرى و كنترل آلودگى درياى خزر از جمله مهمترین مباحث مطرح شده در دیدارهای سه روز گذشته بوده است.

علی محمد شاعری سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و نماینده مردم شرق مازندران در راس هیاتی زیست محیطی، اقتصادی و علمی متشکل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان وزارت امور خارجه، حفاظت محیط زیست، دانشگاه تهران و بخش خصوصی و غیردولتی ایران به منظور ملاقات با مسؤولان وزارت امور خارجه، وزارت آب و محیط زیست و مسؤولان پارلمان آلمان  به این  کشور سفر کرده و همچنان دربزرگترین اقتصاد اروپا به سر می برد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس مجلس  با بیان اینکه بلافاصله بعد از بازگشت به کشور وضعیت واردات برنج و سرانجام آن را پیگیری خواهم کرد در باره اصلی ترین دلیل سفر هیات ایرانی به آلمان گفت: می دانید که محیط زیست از دغدغه های جدی من است و من خود به عنوان سخنگو در کمیسیون مربوطه حضور دارم. بخش  مهمی از مسئله قدرت سرزمینی که اقتدار کشورها و مناطق مختلف را حفظ می کند پایداری محیط زیست است.

وی افزود:متاسفانه محیط زیست شکننده و در خطر ایران به خصوص در حوزه منابع آبی با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند که تمرکز اصلی این سفر نیز تبادل تجربه ها و استفاده از آخرین تحقیقات و دستاوردها در حوزه محیط زیست به ویژه آب است.

او حاطرنشان کرد:دیدار با معاون وزير امور خارجه و مدير كل امور اقتصادى المان ، نمايندگان پارلمان ، وزير آب و محيط زيست ، مسئولين شركتهاى خصوصى  به همراه  بازديد از طرحها و پروژه هاى آب و فاظلاب کلانشهر برلين ، درسدن و لايپزيك و نشست و گفتگو با محققين و دانشمندان آلمانی در خصوص مقابله با كم ابى و حل مشكلات محيط زيست ايران و احياى درياچه اروميه ، نجات زاينده رود و پيشگيرى و كنترل الودگى درياى خزر از جمله مهمترین برنامه هاى سه روز گذشته بوده است.

وی با اشاره به تمرکزش در این سفر بر منابع آبی کشور «پيشگيرى و كنترل آلودگى درياى خزر» را یکی از اصلی ترین دغدغه های خود برشمرد و گفت: مجموع دیدارها بسیار خوب بود و سطح جلسات نیز بالا بود. تقریبا با بخش های مهم کشور از پارلمان تا بخش خصوصی و علمی ارتباط برقرار کردیم تا ضمن حفظ تنوع، به جمع بندی مناسب و کاملی برسیم که بتواند راهگشای ما در جلوگیری از روند تخریب فزاینده محیط زیست در ایران باشد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد:  گفتگو با سفيران ايران و المان نيز از برنامه هاى مهم هيات ايرانى بوده است .


منبع : روابط عمومی دفتر نماینده شرق مازندران


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دیدارهای دیپلماتیک کشاورزی ایران و آلمان با حضور شاعری سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir