امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 12:29:45

دوربین خبر

کد مطلب : 6034 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 19:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرورش لاما (شتر بی‌کوهان) پرورشی سودآور در تولید گوشت و پشم

با شتر گوسفند آشنا شوید...دوربین خبر تکنولوژی های جدید و آخرین اخبار حوزه کشاورزی را معرفی می کند...

پرورش لاما (شتر بی‌کوهان) پرورشی سودآور در تولید گوشت و پشم

به گزارش دوربین خبر،

پرورش لاما (شتر بی‌کوهان)

امروزه دامنه پرورش و نگهداری لاما به خارج از آمریکای جنوبی کشیده شده و در حال حاضر در آمریکا و اروپا و در ایران (برای اولین بار) این حیوان برای تولید پشم و گوشت پرورش داده می‌شود.

با ورود این دام جدید به ایران، ایجاد تنوع در صادرات و واردات دام و فراورده‌های دامی در کشور فراهم می‌شود. این دام، جمعیت 5 میلیون رأسی در بولیوی دارد و پس از طی مراحل بهداشتی و قرنطینه‌ای و بعد از بررسی و جمع‌‏آوری داده‌ها و اطلاعات در رابطه با بیماری‌‏های مشترک و انواع آن، وضعیت بهداشت و بیماری‌‏هایی که ممکن است با ورود لاما در کشور گسترش یابد، به کشور وارد می‌شود.

وقتی تمامی بررسی‌‏ها انجام یافته و مورد قبول واقع شود و لاما به کشور وارد شود‌، می‌تواند در دراز مدت با توجه به خصوصیات مطلوبی که برای پرورش دارد به یکی از محورهای پرورش دام در کشور تبدیل شود، زیرا ایران یکی از مناطق مستعد پرورش شتر و خانواده شترسانان است و پرورش زنده این نوع دام می‌تواند به تهیه مقداری از گوشت قرمز مورد نیاز کشور پاسخگو باشد.

شتر لاما، دارای رشدی سریع و دارای گوشتی قرمز است که کلسترول در گوشتش وجود ندارد و می‌‏توانیم آن را شتر گوسفند بنامیم.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : پرورش لاما (شتر بی‌کوهان) پرورشی سودآور در تولید گوشت و پشم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir