امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:51:41

دوربین خبر

کد مطلب : 6436 -تاریخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 -ساعت : 11:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دانشجو امید آینده کشور

دانشجو امید آینده کشور

به گزارش دوربین خبر،

فرارسيدن 16 آذر و روز دانشجو فرصتي دوباره براي بررسي هويت تاريخي و رسالت ملي و ديني دانشجو ، فرا روي ما قرار مي گيرد. 16آذر به تعبیر مقام معظم رهبری سرآغاز و نقطه عطف جنبش دانشجويي در تاریخ انقلاب اسلامی است . جنبشی که همواره بعنوان جریانی ریشه دار و فراتر از گرایش های حزبی و جناحی و خطی عمل می کند. آنچه مسلم است جنبش دانشجويي به معناي نهضت بیداری و آرمانخواهی همه دانشجويان در عرصه فرهنگ ، سياست و تحولات اجتماعی است و آنچه روز دانشجو را در تقویم مناسبت های انقلاب اسلامی ماندگار ساخته ، ریشه های عمیق این تفکر متعالی است.

بطورکلی باید گفت جنبش دانشجويي يک حرکت بهم پيوسته است، که ریشه در آرمانهای اصیل ملت هوشمند ایران دارد. جنبش دانشجويي يک حرکت مستمر است ، که هرگز متوقف نخواهد شد. به فرموده مقام معظم رهبری ما در شرايط خاصي قرار گرفته‌ايم و در اين شرايط خاص دانشجو نيز بايد پيشتاز باشد. چراکه دانشجوی منتقد، ديده‌بان و ناظر تحولات اجتماعی است. دانشجو بايد بعنوان عضوی فعال از جامعه بزرگ ایران اسلامی ازتحولات محيط اجتماعي داخلي و خارجي آگاه باشد و قدرتي است که مي‌تواند در جامعه و در اداره کشور بسیار تإثيرگذار باشد. جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از بزرگترین سازمانهای مردم نهاد خوشبختانه یکی از مهمترین مجموعه هایی است که حضور دانشجویان در تمامی فرایندهای خدمت رسانی آن به صورت گسترده به چشم می خورد.کانونهای دانشجویی هلال احمر به عنوان مکانی برای هم افزایی،مشارکت اجتماعی و همچنین تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه ،از محوری ترین مولفه ها در مجموعه جمعیت هلال احمر است.روند تقویت این کانونها درسالهای اخیر بصورت ویژه در دستورکار قرار گرفته و هم اکنون دهها کانون دانشجویی در مراکز دانشگاهی استان مازندران فعال می باشند که برآیند مشارکت آنان را در تمامی برنامه های جمعیت هلال احمر بويژه در حادثه اخير زلزله كرمانشاه با اقدامات ستودني انساندوستانه اين سرمايه هاي ارزشمند می توان مشاهده نمود.

اینجانب ضمن تبریک صمیمانه 16 آذر روز دانشجو به تمامی دانشجویان ایران اسلامی به ویژه دانشجویان عضو جمعیت هلال احمراستان مازندران ،امیدوارم نسل پرشور و متعهد دانشجویان عزيزمان با اقتدار کامل در فتح قله های رفیع دانش و توانمندیهای فناورانه و اقدامات داوطلبانه و بشردوستانه موفق و منصورباشند.

*دکتر مجتبی اکبری/مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران

 لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دانشجو امید آینده کشور

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir