امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 12:30:09

دوربین خبر

کد مطلب : 8548 -تاریخ انتشار : شنبه 02 دی 1396 -ساعت : 07:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برنج مازندران سالم است/شایعات حقیقت ندارد

شهیدی فر معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

برنج مازندران سالم است/شایعات حقیقت ندارد

به گزارش دوربین خبر،عزیزالله شهیدی فر در سومین جشنواره ملی برنج دابودشت و دشت‌سر شهرستان آمل، اظهار کرد: 217 هزار هکتار از اراضی مازندران امسال به زیر کشت رفت.

 وی افزود: مازندران با اراضی شالیزاری حاصلخیز، 45 درصد تولید برنج کشور را بر عهده داشته که با تولید یک میلیون و 350 هزارتن شلتوک، برنج سفید 25 میلیون ایرانی را تامین می کند.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: امروزه دو موضوع مهم کیفیت و کمیت در تولید برنج اهمیت فراوان دارد.

 این مسؤول با اشاره به تولید محصولات مرغوب در زمینه برنج در شهرهایی همانند آمل، محمودآباد، فریدونکنار، بابل و سرخرود، بیان کرد: برنج بخش دابودشت مازندران یکی از مرغوب‌ترین برنج‎های مازندران است و برنج‌های وارداتی قابل مقایسه با ارقام داخلی و محلی نیستند.

 

شهیدی فر با رد شایعه عدم سلامت و وجود آلودگی در برنج‎های مازندران، خاطرنشان کرد: موضوع سلامت برنج‌های مازندران به تأیید بسیاری از کارشناسان و محققان مراکز تحقیقاتی و 10 دانشگاه برتر کشور قرار گرفت.

 

وی گفت: واردات برنج خارجی امروزه از دغدغه‌های اصلی کشاورزان است و با توجه به استقبال مردم مازندران به کشت دوم برنج نباید با واردات بی‌رمقی حاصل شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : برنج مازندران سالم است/شایعات حقیقت ندارد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir