امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 13:29:30

دوربین خبر

کد مطلب : 8922 -تاریخ انتشار : دوشنبه 04 دی 1396 -ساعت : 09:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مرکز بهداشت کار در ساری راه اندازی شد

مرکز بهداشت کار در ساری راه اندازی شد

به گزارش دوربین خبر،

مسئول مرکز بهداشت کار شهرداری ساری از راه اندازی این مرکز با هدف ارتقای سطح بهداشتی شهر ساری خبر داد.

ناصر وفایی‌نژاد هدف از راه اندازی این مرکز را ارتقای سطح بهداشتی، سلامت جسمی، روانی و اجتماعی شاغلان و پیشگیری از حوادث و بیماری‌های ناشی از کار و تطابق کار و محیط آن با کارکنان شاغل به منظور کاهش اثرات عوامل زیان آور محیط و ابزار کار بر آن ها دانست.

وی افزود: با راه اندازی این مرکز فعالیت‌های طب کار و معاینات ادواری از جمله تشکیل پرونده پزشکی برای شاغلان و فعالیت‌های بهداشت حرفه ای تحت نظر کارشناس بهداشت حرفه ای شهرداری با حضور پزشک عمومی دوره دیده طب کار و در صورت نیاز شاغلان این شهرداری به اقدامات درمانی تکمیلی، به مراکز تخصصی ارجاع داده می شود.

وفایی نژاد با اشاره به اجرای طرح غربالگری بیماری‌های خاص ویژه کارکنان شهرداری،گفت: همکارانی که دارای بیماری‌های خاص مانند دیابت و فشار خون هستند شناسایی و مراحل درمانی برای آن ها در دست اقدام است.

وی به ارائه خدمات در مرکز بهداشت کار شهرداری اشاره کرد و افزود: روزانه پزشک و پرستار جهت ویزیت رایگان، تزریقات و سرم تراپی و واکسیناسیون شاغلان در بخش‌های مختلف شهرداری ساری در مرکز بهداشت کار حضور دارند و معاینات ادواری کارگران سالانه انجام می‌شود.

وفایی نژاد، شناسایی آلاینده‌های محیطی را از دیگر اقدامات این مرکز دانست و افزود: شناسایی اماکن مخروبه و بررسی شکایات مردمی از اماکن پرسر و صدا و دارای آلودگی صوتی در دستور کار مرکز بهداشت کار شهرداری قرار دارد و بصورت مداوم صورت می‌گیرد.

وی به همکاری این مرکز با دانشگاه علوم پزشکی در طرح مبارزه با جوندگان اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح با طعمه‌گذاری در نقاط آلوده مانند جوی‌ها و اماکن مخروبه و زمین‌های بدون حصار اقدام به جلوگیری از رشد و نمو جوندگان موزی مانند موش می شود.

رئیس مرکز بهداشت کار شهرداری ساری خاطرنشان کرد: تجهیز جعبه کمک‌های اولیه، کلرسنجی آب آشامیدنی ساختمان شهرداری مرکزی، مناطق سه‌گانه و سازمان‌های تابعه و سایر ساختمانهای شهرداری از دیگر اقدامات مرکز بهداشت کار شهرداری است.

وفایی نژاد بیان داشت: در راستای ایمن‌سازی و حفاظت فردی از کاربران دستگاه‌های مورد استفاده کارگران شهرداری، بازدیدهای مداوم از معدن دفن زباله، کارخانه آسفالت و انجام واکسیناسیون کارگران شاغل در این اماکن در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می‌شود.

مسئول مرکز بهداشت کار شهرداری ساری خاطرنشان کرد: بازدیدهای دوره ای و منظم جهت شناسایی عوامل زیان آور محیط کار از قبیل عوامل زیان آور فیزیکی، شیمیایی از سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری توسط کارشناس بهداشت حرفه ای این مرکز انجام شده و نسبت به رفع نواقص موجود در زمینه ایمنی و بهداشت اقدامات لازم اجرایی می شود./تسنیملینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مرکز بهداشت کار در ساری راه اندازی شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir