امروز یکشنبه 10 مهر 1401 ساعت 04:42:35

دوربین خبر

کد مطلب : 90 -تاریخ انتشار : جمعه 03 دی 1395 -ساعت : 19:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نامشخص بودن تولی گری در اتحادیه مصنوعات هنری و چاپخانه داران

سمیه فقیه/دوربین خبر

نامشخص بودن تولی گری در اتحادیه مصنوعات هنری و چاپخانه داران

نامشخص بودن تولی گری در اتحادیه مصنوعات هنری و چاپخانه داران

ضرر به تولید کننده محصول نهایی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران از ساری،سید شریف حسینی رئیس اتحادیه مصنوعات هنری مازندران با بیان اینکه نامشخص بودن تولی  گری در این اتحادیه ناامیدی را به سیمای تولید کنندگان خرده پا اما خوش ذوق این هنر تزریق کرده است گفت: در حال حاضر در اتحادیه با بضاعت اندک خود فعالیت انجام می دهیم تا فعالان این عرصه بتوانند جذب بازار کار شوند و بیش از 25 واحد صنفی مشغول کار هستند واز این تعداد 300 خانواده ارتزاق می کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان دولتی دررفع مشکلات تولید کنندگان اقدامی انجام نمی دهند افزود:برگزاری جلسات  بی نتیجه و  کم توجهی به هنرمندان اتحادیه این کسب و کار را با تهدید روبرو کرده است.

حسینی کمبود تسهیلات کارآفرینی برای متقاضیان این رشته هنری را از مشکلات اصلی واحدهای صنفی بیان کرد.

وی تفکیک کارشناسی نشده دو اتحادیه صنوعات هنری و چاپخانه داران را مشکل اساسی دیگر در حوزه فعالیت خود و هم صنفانش اعلم کرد.

به گفته حسینی 10 رشته چاپ با 144 نفر عضو اتحادیه استانی هستند.و 50 واحد صنفی در استان فعالیت می کنند.

وی از تعطیلی 10 چاپخانه استان خبر داد و گفت:17 چاپخانه دراتحادیه استانی عضویت دارند و هم اکنون نظارت نیز با اداره کل ارشاد استان است.

 

 

رئیس اتحادیه مصنوعات هنری سید شریف حسینی

تسنیم:فعالیت اتحادیه مصنوعات فلزی در چه زمینه هایی است و آیا در حرفه خود با مشکلات روبرو هستید؟

اتحادیه ها سالم ترین تشکل های صنفی هستند و دولت برای اشتغال یک نفر به اعتبار 200 میلیون تومان نیاز دارد. در حال حاضر در اتحادیه با بضاعت اندک خود فعالیت انجام می دهیم تا فعالان این عرصه بتوانند جذب بازار کار شوند.

برای رفع مشکلات واحدهای صنفی به سراغ نهادهای دولتی رفتهت ایم ولی متاسفانه مسئولان ما آنطور که باید و شاید اتحادیه ها را درک نکرده اندو هیچگاه از جلسات متعدد نتیجه نگرفته اند.

اتحادیه مصنوعات هنری از چه زمانی فعالیت خود را آغاز کرده است؟

اتحادیه مصنوعات هنری از سال 79 فعالیت های خود را در استان ادامه داده است و در بدو تشکیل نیز با عنوان اتحادیه تابلوسازان شناخته می شد.در سال 80 اتحادیه هویت خود را به معنای واقعی داشتو ساری پیشگام فعالیت ها در مازندران بوده است. با تفکیک مصنوعات هنری وچاپخانه داران به استان ظلم شده است 17 چاپخانه در استان داریم که 10 مورد به دلایل مختلف غیرفعال هستندو چون غالب دستگاه های آنان قدیمی است در این صنعت نتوانسته اند دوام بیاورند.

تسنیم:اتحادیه چاپخانه داران از چه زمانی تشکیل شد؟

سال 89 اتحادیه استانی چاپخانه دارن تشکیل شده است و در مازندران بر اساس ناآگاهی اقدام به تفکیک دو اتحادیه کرده اند. در حال حاضر 10 رشته چاپ داریم که اداره ارشاد بر آن نظارت دارد. و اتحادیه چاپخانه داران را با 144 واحد در استان تشکیل دادند و از یان تعداد 50 واحد صنفی عضو اتحادیه استانی قرار گرفته است که غیرقانونی است.

اتحادیه ساری 350 عضو دارد و8 رسته چاپی شامل چاپ دیجیتال شامل فلکس و بنر،چاپ سیلک وتامپو،صحافی،لیتوگرافی،صحافی و دفتر سازی،پاپ خاص و خدمات چاپی است.

در مجموع 32 رسته در اتحادیه داریم که شامل 50 درصد چاپ و 50 درصد مصنوعات فلزی است.

هدف اصلی ما ساماندهی اتحادیه است بسیرای از فعالان در ساری ورشکسته شدند و باید نسبت به ساماندهی اتحادیه ها اقدام شود.

تسنیم:کانون های تبلیغاتی در اتحادیه ها عضویت دارند؟

80 کانون تبلیغاتی دراستان داریم که آن ها هم باید عضو اتحادیه مصنوعات هنری شوند.

رسته صنفی خدمات طراحی مربوط به انواع آگهی های تبلیغاتی را انجام می دهد و باید این کانون ها به عضویت مصنوعات هنری درآیند.

هنرمندان این حرفه چگونه فعالیت می کنند؟

25 واحد صنفی در ساری داریم.نیمی ازاعضای اتحادیه هنرمند خطاط هستند و بالغ بر 300 خانوار در استان فعال اند و برای آنکه بتوانند در عرصه باقی بمانند باید تسهیلات کم بهره به آنان تعلق بگیرد و همه بتوانند از تسهیلات استفاده کنند.

گزارش و گفتگو:سمیه فقیه

 


نامشخص بودن تولی گری در اتحادیه مصنوعات هنری و چاپخانه دارانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نامشخص بودن تولی گری در اتحادیه مصنوعات هنری و چاپخانه داران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir