امروز جمعه 11 آذر 1401 ساعت 23:14:11

دوربین خبر

کد مطلب : 9708 -تاریخ انتشار : شنبه 09 دی 1396 -ساعت : 20:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 به استاندار مازندران کمک و اعتمادکنیم/ عجولانه و شتابزده قضاوت نکنیم

ایرج نیاز آذری در یادداشتی به دوربین خبر:

 به استاندار مازندران کمک و اعتمادکنیم/ عجولانه و شتابزده قضاوت نکنیم

به گزارش دوربین خبر

 اگرچه برخی از تیترها و خطابه‌ها علیه استاندار آینده‌نگر مازندران شتابزده و برای دیده‌شدن هست! اما هوشیار باشیم به اسم دلسوزی برای زادبوم سنگ لای چرخ توسعه استان نندازیم. ارزیابی نگارنده از ادبیات، تصمیمات، رویکردها و اقدامات مهندس‌اسلامی طی روزهای پس از معارفه امیدوارکننده است و اگر دلسوز سرنوشت و نگران مقدرات استان هستیم باید به استاندار کمک و اعتماد کنیم. راقم این سطور معتقد است هرگونه داوری انتقادآمیز از مهندس اسلامی عجولانه و جهت‌دار است و از اتاق فرمان‌های مختلف دوره گذشته هدایت می‌شود.

 بطور طبیعی استاندار حداقل شش ماه زمان برای ارزیابی، مطالعه و بررسی استان نیاز دارد اما در همین مدت کوتاه استاندار با تجربه مازندران، گام‌های_مثبتی برداشته است اگرچه نقدهایی هم به برخی مواضع‌اش وارد است. درجریان باشیم همه امور یک استان در ید استاندار نیست و مجموعه‌ای از بازیگران و کنشگران غیردولتی بر امور هر استان تاثیر می‌گذارند. تشکیل بسیاری از جلسات، برنامه‌ها و نشست‌ها در اختیار استاندار نیست که نخواهد برود و برخی از آنها ملی و برخی عرفی و یا مناسبتی هستند و برخلاف تیترهای جهت‌دار خیلی‌ها هم مورد مطالبه می‌باشند.

 انتظار نداشته باشیم استاندار یک شبه کلیه مدیران و فرمانداران را جابجا کند یا بودجه استان را دو برابر نماید و مشکلات ریز و درشت استان را برطرف نماید. به اعتقاد نگارنده ابلاغ استاندار به دانشگاه مازندران برای راه اندازی اتاق‌فکر یک تصمیم راهبردی برای آینده استان که نتایجش سال‌های_آینده مشخص خواهد شد.

اصلاح برخی روندها و فرآیندهای استانی نیز در دستور کار استاندار قرار دارد که مستلزم وقت و زمان بیشتری است و نباید برای اجرای آنها شتاب کرد چه آنکه اصلاح روندها باید در کنار انجام امورات جاری صورت بگیرد. نگاهی عمیق به مفاد ماموریت مهندس اسلامی به دکترمیرنیا حاکی از شناخت دقیق مشکلات و مسائل استان و ارجاع آن به طبیب حاذق است و بدون شک درمان بیمارهای این تن رنجور دوران نقاهت نسبتاً طولانی می‌خواهد.

 بی‌گمان سیاست تیترفروشی و امتیازگیری مهندس اسلامی را دلسرد یا متزلزل نخواهد کرد و او مرد باج دادن به اتاق فرمان‌های امتیاز گیرنده استان نیست، بلکه وی اهل تعامل_منطقی و سازنده با کنشگران توسعه‌گرا می‌باشد و برای مشورت‌های دلسوزان و صاحب‌نظران احترام قائل است. بی‌انصافی است که اندک افرادی منفعت‌طلب بخواهند از پل رسانه‌های استان برای رسیدن به مطامع زودگذر استفاده کنند و رسانه‌های استان هم باید مراقب پوست موز این دسته از بازیگران و مجاهدان شنبه باشند.

 البته انتظار روحانی‌خواهان و حامیان دولت تدبیر و امید از سفیر_روحانی در مازندران این است که فارغ از وابستگی‌ها و برچسب‌ها، فضای خدمت برای شایستگان و دلسوزان استان را فراهم نماید و به هیچ اتاق فرمانی جز رای 29_اردی‌بهشت گرایش پیدا نکند.

خواست اکثریت مردم در حماسه دوم تدبیرخواهی تداوم گفتمان اعتدال و اصلاحات در پرتو رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری می‌باشد و موفقیت سفیر روحانی در مازندران خواست یکایک مازندرانی‌های مهمان‌نواز است و خوشبختانه مهندس اسلامی مورد حمایت امنا، بزرگان و مردم ترقی‌خواه دیار علویان خواهد بود.

✍️ ایرج‌نیازآذریلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد :  به استاندار مازندران کمک و اعتمادکنیم/ عجولانه و شتابزده قضاوت نکنیم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir